Acer Aspire 5739G BIOS güncellerken dondu ve açılmıyor

Cumali1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kullandığım laptop Acer Aspire 5739G. Laptopta önceden de sorunlar vardı ekran donması, ısınıp kapanma gibi. Hepsini hallettim fakat son günlerde oyunlarda 30 FPS almaya başlamıştım. İnternetten araştırdım ne yapabilirim diye. En son driverlerı güncelliyordum, BIOS güncellerken laptop dondu. Donma dediğim hiçbir işlem yapamıyorum sadece laptopu power düğmesinden kapatabiliyorum. Mecbur kapattım ve şimdi de laptop açılmıyor. Bilgisayar güncelleme yaparken kapatılmayacağını biliyorum fakat laptop dondu. Çok araştırma yaptım. Çözüm bulamadım sizce ne yapabilirim? Bu arada laptopun CD ROM'u yok, bozulmuştu. Laptopa elektrik geliyor fakat laptop açılmıyor, lütfen yardim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS eepromu sökülüp programmer ile BIOS dosyası yeniden flashlanacak. Sonra eeprom tekrar anakarta lehimlenecek. Eepromlara veriler elektrikle yazıldığı için yazma hızı epey düşüktür. Donup kalsa bile cihazın gücü hiçbir şekilde kesilmemeli ve tuşundan kapatılmamalı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı