Acer Aspire 5742G Kapanma ve Donma Sorunu

Lost4D

Decapat
Merhabalar, bir kaç haftadır bilgisayarımın kapanma sorunu ile mücadele etmekteyim. Sorunu şöyle özetliyeyim:
Bilgisayarı açıyorum ve biraz vakit geçtikten sonra aniden kapanıyor ya da mavi ekran veriyor. Google'da dolanırken bile kapanıyor. Bazen bilgisayar ilk açtığımda, masaüstü geldiğinde donup kalıyor ve bilgisayarı güç tuşundan kapatıp açmam gerekiyor. Genellikle bu kapanma sorununu oyunlarda yaşıyorum diyebilirim. Bir süre oynadıktan sonra PC kapanıyor veya mavi ekran veriyor. Ani hareket yapımında, bir USB'yi çıkartıp diğer USB'yi taktığımda bile kapandığını biliyorum. Bir de şöyle bir sorun oluyor, bilgisayar kapandıktan sonra kendisi açılıyor fakat tekrar kapanıyor. Bu şekilde kendini açmaya çalışıyor fakat başarılı olamıyor. Başladıktan sonra Windows onarım yapmayı öneriyor, fakat herhangi bir çözüm yolu bulamıyor.

Bilgisayar Özellikleri:
  • İşletim Sistemi: Microsoft Windows 7 Professional
  • CPU: Mobile DualCore Intel Core i5-460M, 2800 MHz (21 x 133)
  • Anakart Çipseti: Intel Ibex Peak-M HM55, Intel Ironlake-M
  • DIMM1: Samsung M471B5673FH0-CH9 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz) (5-5-5-14 @ 380 MHz)
  • Görüntü Bağdaştırıcısı: NVIDIA GeForce GT 420M 2 GB

Genel olarak bilgisayarımın sorunu bu şekilde. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel olarak bir temizlik yapmanız uygun olacaktır özellikle fanların hava aldığı boşlukları temizleyin ve termal macun artık kullanılamaz haldeyse değiştirin yardımcı olacaktır.

Genel olarak bir temizlik yapmanız uygun olacaktır özellikle fanların hava aldığı boşlukları temizleyin ve termal macun artık kullanılamaz haldeyse değiştirin yardımcı olacaktır.

Dediğiniz işlemi senede ya da altı ayda bir yapıyorum. Başka herhangi bir çözüm yolu yok mudur?
Mavi ekran hatası da bu çözüm ile bağdaştırılabilir mi?

Mavi ekran hatası alıyorsanız minidump dosyalarını paylaşın bizimle. Minidump dosyalarına bakarak bir şey denilebilir o konuda. Atarsanız @Murat5038 ilgilenecektir.

Bu şekilde göstereyim, daha detaylı nasıl gösterilir bilemedim.

Dosya Ekleri

• Minidump asıl 1.png
    Minidump asıl 1.png
    65,7 KB · Görüntüleme: 95
  • Minidump 1.png
    Minidump 1.png
    63,6 KB · Görüntüleme: 96
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı