Acer aspire 5750G-2434G50Mnkk 10.10 Yosemite Başarılı Kurulum

Evet arkadaşlar sonunda herşeyi çalışıyor. Sorunsuz bir osx kurmayı başardım. Kext’leri sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle wifinin doğru çalışabilmesi için FakeSMC içine bir kod ekledim. Wifi için başka kext kurmaya gerek yok. Fakesmc kurduğunuzda WiFi de çalışmış olacak.

Kurulum:
  1. İlk önce Mac OS X 10.10 Yoseminte kurun sitede mevcut. Kurulum ekranına geçmek için bazen GraphicsEnabler=yes girmeniz gerekebilir. Kurulumda hangi kodu girdiyseniz açılıştada o kodu gireceksiniz.
  2. Verdiğim kextleri Kext Utility ile kurun.
  3. Extra klasörünü mac kurulu dizine kopyalayın.
  4. Dosyanın içindeki Chameleon-2.3svn-r2437.pkg yada daha yenisini kurun.
  5. Disk izlence’sinde diskleri onarın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
İnşallah problem çıkmaz. Tabi bende çıkmadı şu anda herşey sorunsuz çalışıyor.

Not: Bazı 5750g modelleri farklı olabilir. BIOS'tan bakın. Başlıktaki ile aynı ise sorun çıkmaz.

Link: Acer aspire 5750G-2434G50Mnkk KEXT.zip — Yandex.Disk

Son düzenleyen: Moderatör:
Tebrik ederim. Ben de Asus Zenbook UX31A modeline kurdum. Şuan wifi haric hersey çalışıyor. Wifi'nin de Kext'si yok. Adaptör ile kullanacağım. Clover'da açılış ekranın Full hd olması için hangi kodu eklemeliyim ? Ekran Full hd olduğu için clover boot ekranından açılış ekranda bir sure titreme oluyor.

Config dosyam bu şekilde:

Kod:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
    <key>Boot</key>
    <dict>
        <key>Arguments</key>
        <string>npci=0x2000 kext-dev-mode=1 dart=0</string>
    </dict>
    <key>GUI</key>
    <dict>
        <key>Theme</key>
        <string>BGM</string>
        <key>Custom</key>
        <dict>
            <key>Entries</key>
            <array>
                <dict>
                    <key>Path</key>
                    <string>\EFI\BOOT\BOOTX64.efi</string>
                    <key>Hidden</key>
                    <true/>
                </dict>
            </array>
        </dict>
    </dict>
    <key>SystemParameters</key>
    <dict>
        <key>InjectKexts</key>
        <true/>
    </dict>
</dict>
</plist>

Hayırlı olsun. Ben de kurdum fakat USB' siz çalıştıramıyorum. Bir de ekran kartı hariç kullanamıyorum hiç birşey. Bir yardımcı olur musun? Benim makinede Acer aspire 5750G. Kext falan bir şey anlayamadım. 3 kere kurdum. Bir de ben El Capitan raw kurdum bu sitedeki. Bir yardımcı olabilir misin?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı