Acer Aspire 5920G Ekran Kartı Driver Sorunu!

EmirAkdemir

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayar benim değil, komşumun. Bu yüzden çok abartılı riskleri göze alamıyorum, buna göre cevaplarsanız sevinirim.

Komşum kendi bilgisayarına Windows 7 Ultimate kurmuş. Fakat ekran kartı driverini kuramamış bana sordu.
Bende yüklerim dedim, aldım bilgisayarını ama lanet olası nvidia ekran kartını görmüyor. Driveri açıyorum "uygun donanım bulunamadı" hatası verip kapanıyor. Aygıt yöneticisinde ekran kartı "Standart Vga Bağdaştırıcısı" olarak görünüyor. Lütfen yardım edin yarın bilemedin öbür gün bilgisayarı vereceğim. Ekran berbat şekilde şu anda 1024x768 çözünürlük maksimum :p

Bilgisayar başlıktada yazdığım gibi. Acer Aspire 5920G
Ekran kartı : GeForce 8600M GS 512 MB

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Chipset güncellemesi derken biraz açarmısın?
Bu arada 8.1 e format atamam çünkü adam 8 benim bilgisayarımda gördü ve beğenmedi. Hatta neden windows 7 kurmadığımı bile sordu.
O yüzden teklif dahi edemem :D

Acer 5920G'nin chipset sürücülerini, misal Intel ICB hede hödö... kontrol eder misin Aygıt Yöneticisi'nden?

https://www.technopat.net/forum/aygit-suruculeri/13029-technopat-driver-guncelleme-hizmeti.html Buradaki hizmetten yararlanaıp driver güncelleştirmesi yapabilirsin.

Sen yeterli donanıma sahip değilsen karşındakine bilgini doğru aktaramazsın. Windows 7 yi öven bir kişi 8 ile tanışmamaış birisidir. Forumda Win 8.1 in artıları hakkında bir çok değerlendirme mevcut. Önce kendini geliştir, ardından bu tür kişilere bilgini doğru olarak aktar.

En basitinden driver sorunu ile uğraşmayacağını bilsin.

Ben 8.1 ile ilgili yeterince bilgiye sahibim kardeşim. Adam geri kafalı ise ben ne yapayım? Zorla yükleyemem ya kendi bilgisayarına 8 i. Ayrıca şu linkten yolladığın Driver Güncelleme Hizmeti için 200 Mesaj gerekiyormuş. Ben yeni üye oldum driver için 200 yorum mu yapayım? Anlaşıldı ben işimi çözemeyeceğim burada. Kalın sağlıcakla.

"Hatta neden windows 7 kurmadığımı bile sordu.
O yüzden teklif dahi edemem :D"

Yeterince bilgi sahibi birine neden Win 7 kurmadın diye sorulduğunda şak diye cevaplayıp var olan düşüncesini değiştirebilirdin. Zorla yükleme, ozaman driver sıkıntısı yaşarsın de. Elimden birşey gelmez de ? Bahanelere kaçıyorsun.

Ayrıca o konuda 200 mesaj sınırı olmasına rağmen, sen konuya cevap yazsan kırmayıp sana da şifreyi gönderirlerdi.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı