Acer Aspire 7 A715-42 NH vs Acer Aspire 3 A315-42

Lenovo l340 15irh öneririm ben kullaniyorum
8200 Hepsiburada da
Ama alırken 512 gb al bende 256 bana yetmiyor şahsen tabi kaç tane oyun yukliyecegine bağlı. İki senede bir termal macun yenile ısınma problemi 0 oluyor. Valorant 140 fps. Her oyun açıyor. Şuan en yüksek sistem isteyen rdr2 oyununu bile 40 fps açıyor ki rdr2 çok ama çok iyi bir sistem isteyen bir oyun. Apex legends, warzone gibi oyunlari da 80 fps oynarsin. Zaten oyun ve iş için yapılmış bir bilgisayar üniversitede falan da kullanırsın mühendis olcaksan. Tavsiyem ssd 512 alman ve ram de aldıktan sonra 16 ya çıkarman normalde 8 gb. Bilgisayarın desteklediği ram 2400 mhz yani 8 gb da olsa 2400mhz olcak 16gb da olsa. Bunu 16 yapmandaki sebep bu yüksek performansli ekran kartı ve işlemcilerin rame yetmediği. Yani mesela ben conquerers blade oyununu oynarken (baya iyi sistem istiyor aynı şeklide) 40 50 fps alıyordum ve görev yöneticisinden baktığımda islemci ve ekran kartının %50, Ram in ise 99% kullanıldığını gördüm yani ram 16 olsa ekran kartı ve işlemci daha fazla çalışacak ve 70 FPS görücek. 8 bence az (discord falan zaten acamazsin 8gb ile) zaten 16 gb ram ucuza bulursan da bilgisayarda ram icin tek slot var yani 8 + 8 yapamıyorsun şuan içindeki 8 i satip 1x16 ram takman gerek. Ram sana 600 fln mal olur. Ssd de 450 fln. Termal macun da yillik 60. Yani genel olarak bu fiyata harika bir bilgisayar ben çok memnunum. Dediğim yükseltmeleri yapmadan da kullanabilirsin sana kalmış ama ben olsam yapardim

Geri
Yukarı