Acer Aspire E1-572G macOS Sierra Sorunları

yemre4006

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İlk defa bu bilgisayara dün macOS sierra sürümünü denedim. Sitede bulunun konulardan yararlanarak attım formatı. Şu an bazı sorunlar yaşıyorum. Tam anlamıyla bilmediğim için macOS sistemini çözemedim desem yeridir.

Sorunları: Grafik Kartı AMD görmüyor. İntel sürücüsünü 4MB görüyor.
Ses Kartı, ses yok.
Ethernet bağlantısı yapamıyorum. W-fi kullanamam diye uyumlu wi-fi adaptörü aldım onuda tanıtamadım.
(Dark dk-nt-wdn152a3)

Sistem Özelliklerim:

Acer Aspire E1-572G-54204G75Mnkk (Aspire E1 Seri)
İşlemci
Intel Core i5-4200U 1.6 GHz
Grafik kartı
AMD Radeon HD 8750M - 2048 MB, Çekirdek: 300-825 MHz, 12.100.14.3000, Enduro
Bellek
4096 MB , DDR3, Single-Channel, Zwei Speicherbänke
Görüntü
15.6 inç 16:9, 1366x768 pixel, AU Optronics B156XW004_8, TN LED, parlak: evet
Anakart
Intel Lynx Point-LP
Harddisk
TOSHIBA MQ01ABD075, 750 GB , 5400 rpm, 648 GB Boş
Ses kartı
Intel Lynx Point-LP - High Definition Audio Controller
Bağlantılar
2 USB 2.0, 1 USB 3.0, 1 VGA, 1 HDMI, 1 Kensington Lock, Ses çıkışları: Audiokombo, Kart okuyucular: SD
Network
Broadcom BCM57786 NetXtreme PCI-E Gigabit Ethernet Controller (10MBit), Atheros Communications AR9565 Wireless Network Adapter (b/g/n), Bluetooth 4.0
Optik okuyucu
HL-DT-ST DVDRAM GU71N

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel sürücüsünü 4MB görüyor.

Cihaz BIOS'unda Graphics Switchable=Disable yoksa AMD kullanamazsın. HD4400 tanıtmak için ilk olarak USB/EFI/Kurulum Sonrası Araçlar/Config Dosyaları içinden senin donanımına uygun Config dosyasını belirle ve yine aynı klasördeki beni oku rehberi ile kurulumunu yap. Eğer başarılı olamazsan şu rehberi denersin.
10.11+ sonrası için HD4200/HD4400/HD4600/HD5600 Tanıtmak

W-fi kullanamam diye uyumlu wi-fi adaptörü aldım onuda tanıtamadım.
Yonga seti nedir? Bunu öğrenip paylaş.
Ses Kartı, ses yok
Ses için şunu dene:
VoodooHDA Kurulum Rehberi

Ethernet için ise şunu dene.
Dropbox - AtherosE2200Ethernet.kext (1).zip

aynı pc bende war ekran akrtını Config.plist dosyasınızı açın. Devices / FakeID / IntelGFX olarak şu değeri girin: 0x04128086 yazarak tanıtabılıyorsun wifi desdegi yok ses kurmakda zülğm ben kuramadım

Cihaz BIOS'unda Graphics Switchable=Disable yoksa AMD kullanamazsın. HD4400 tanıtmak için ilk olarak USB/EFI/Kurulum Sonrası Araçlar/Config Dosyaları içinden senin donanımına uygun Config dosyasını belirle ve yine aynı klasördeki beni oku rehberi ile kurulumunu yap. Eğer başarılı olamazsan şu rehberi denersin.
10.11+ sonrası için HD4200/HD4400/HD4600/HD5600 Tanıtmak

Yonga seti nedir? Bunu öğrenip paylaş.

Ses için şunu dene:
VoodooHDA Kurulum Rehberi

Ethernet için ise şunu dene.
Dropbox - AtherosE2200Ethernet.kext (1).zip

dediklerinizi yapmadan önce bir sorunum daha var. usb olmadan boot edemiyorum bilgisayarı. öncelikle bunu çözmem lazım sanırım.

aynı pc bende war ekran akrtını Config.plist dosyasınızı açın. Devices / FakeID / IntelGFX olarak şu değeri girin: 0x04128086 yazarak tanıtabılıyorsun wifi desdegi yok ses kurmakda zülğm ben kuramadım

hocam siz sanırım wifi-ekran-ses kurmuşsunuz bu bilgisayara diğer konunuzda belirtmişsiniz bunu. nasıl yaptınız anlatabilirmisiniz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı