Acer Aspire E5-573G RAM Sistem Tarafından Görülmüyor

onurgcr

Centipat
Herkese merhabalar, Acer Aspire E5-573G modele sahip dizüstü bilgisayarımda halihazırda bulunan 4 GB RAM'e ek olarak 4 GB daha bellek eklemek istedim. CPU-Z tarafından görülse bile BIOS ve sistem tarafından yeni belleğim görülmüyor. Galiba voltaj uyumsuzluğundan kaynaklanıyor. Sizce bir çözümü var mıdır, veyahut yeni belleğimin voltajını Low-voltage seviyesine indirebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.
Ek-1: Stok RAM -Slot 1
Ek-2: Eklemiş Olduğum RAM -Slot 2
Ek-3: Sistem

1.PNG

2.PNG

3.PNG

BIOS ayarlarını sıfırla.
BIOS'u güncelle.
CMOS reset yapıp dene.
RAM'lerin bios'dan voltajını düşür.
Tekrar açıp düzgün taktığını kontrol et, eminsen ramlerin slotlarını değiş.

RAM'ların bir tanesi DDR3 bir tanesi ise DDR3L olarak takılmış sanırım. Orijinal olan RAM ile aynı voltaj kullanan RAM kullanmanız gerek. Bende E5-576G var ve DDR3L RAM kullanıyorum.

RAM'ların bir tanesi DDR3 bir tanesi ise DDR3L olarak takılmış sanırım. Orijinal olan RAM ile aynı voltaj kullanan RAM kullanmanız gerek. Bende E5-576G var ve DDR3L RAM kullanıyorum.
Orijinal Ram 1.35 voltajda çalışıyor, benim taktığım ise 1.50 voltaj değerine sahip. Biostan voltaj düşürsem - düşürebilirsem- çalışır mı acaba?
BIOS ayarlarını sıfırla.
BIOS'u güncelle.
CMOS reset yapıp dene.
RAM'lerin bios'dan voltajını düşür.
Tekrar açıp düzgün taktığını kontrol et, eminsen ramlerin slotlarını değiş.
Tamamını yapıyorum şuan sırayla, inşallah sonuç verir.

Orijinal Ram 1.35 voltajda çalışıyor, benim taktığım ise 1.50 voltaj değerine sahip. Biostan voltaj düşürsem - düşürebilirsem- çalışır mı acaba?

Tamamını yapıyorum şuan sırayla, inşallah sonuç verir.
DDR3L RAM kullanmalısın. Acer dizüstü cihazların BiOS'unda böyle bir ayar yok maalesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı