Acer Aspire ES1-111M için Ram Önerileriniz

jean

Hectopat
Daha fazla  
Paylaştığım fotoğraflar sayesinde bilgisayarım için uyumlu olarak çalışacak olan 4 Gb bellek önerilerinizi bekliyorum. Merak ettiğim ise anakart ve chipset 1333 mhz destekler iken bilgisayarım şu an nasıl 1600 mhz belleği çalıştırabiliyor ? Yoksa değerleri ben mi yanlış anladım ? Yardımlarınızı bekliyorum.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1600 MHz takılır ama 1333 Mhz çalışlır. Belleklerin birden çok profil uyumluluğu varıdr. RAM tavsiyem ise aynı modülden bir adet daha takılması olur.
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bilgisayarımda tek ram slotu mevcut ve söylediğinizden anladığım kadarıyla sistemin daha sağlıklı çalışması için 1333 mhz 4 gb bellek almak mantıklı olacaktır sanırım. Peki geçikme değeri ve voltajı nasıl belirleyebilirim ? Voltaj uyumsuzluğundan dolayı sistemin belleği çalıştıramaması gibi sorunlar duymuştum. Ayrıca DDR3L , Low profile gibi terimler de var , bilgisayarım için nasıl RAM almalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı