Acer Aspire F5-573G RAM yükseltme

Quixen

Decipat
Yer
Ankara
Elimde bozuk olmayan, sadece sistemimi yükseltmek için almayı planladığım 8 GB'lık KCP426SS8/8 model RAM'i, RAM yuvalarının ikisinin de halihazırda dolu olmasından kaynaklı olarak 4 GB'lık AM1P24HC4U1-B9rs (bu mu tam emin değilim ama HWiNFO'dan baktığımda [ek-1] de olduğu gibi module part number kısmında böyle girilmiş. Model(?) RAM'imi elden çıkarmak istiyorum, RAM bileşeni ömürlük garantiye sahip oluyor ve bu parçalarda performans kaybı oluyor mu olmuyor mu çok bir bilgim yok siz daha iyi biliyorsunuzdur. Nasıl ve nereden hızlıca satabilirim veya takas yapan güvenilir bildiğiniz bir site var mı? Spesifik laptop bileşeni olduğu için isteyeni çok olur mu bilmiyorum ondan Hepsiburada veya tarzında sitelere ilan vermeyi düşünmüyorum. Ha bir de Kingston'ın sitesinden baktığımda 8 GB'lık KCP426SS8/8 model RAM'e laptop marka modelimle uyumlu olduğunu yazmışlar ama benim diğer RAM yuvamda da [ek-2] de ki gibi yine Kingston marka bir RAM takılı ama module part number da almayı planladığım RAM'in model adıyla aynı değil, sıkıntı yaratır mı? Bu konuda deneyimli arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim. Module part number denilen şey tam olarak ne gerçi onu da bilmiyorum ama modelden başka bir şey değildir herhalde bu konuda da aydınlatın beni bilen biri varsa eğer.

Bir de forumda ilk başlığım, ondan elimden geldiğince yazım kurallarına uygun derdimi anlatmaya çalıştım. Yanlış bir başlık veya bunun konu değil de soru olması gerektiği hakkında ikilemde kaldım; yanlış bir yere konuyu veya soruyu açtıysam affınıza sığınıyorum.

Daha fazla yardımcı olması adına laptop marka modeli: Acer Aspire F5-573G ( i5 7200U, 12 GB'lık belleğe sahip olan model)

1623201652625.png

ek-1

1623201633789.png

ek-2

Son düzenleyen: Moderatör:
1- RAM'lerin kullanıldıkça performansları düşmez.
2- diğer RAM de aynı özelliklerdeyse sorun olmaz.

Anladım teşekkürler. Peki bu bahsi geçen 4 GB'lık RAM'i hızlıca elimden nasıl çıkartabilirim bir bilginiz var mı? Bu model bilgisayarın 2. el yedek parçalarına fazla ilgi yok takipçisi olduğum kadarıyla, bildiğiniz herhangi bir güvenilir 2. el bilgisayar parçası alımı yapan platform falan varsa aydınlatın beni. Konuyu açmama vesile olan aklıma kurcalayan kısım aslında buydu :/

Anladım teşekkürler. Peki bu bahsi geçen 4 GB'lık RAM'i hızlıca elimden nasıl çıkartabilirim bir bilginiz var mı? Bu model bilgisayarın 2. el yedek parçalarına fazla ilgi yok takipçisi olduğum kadarıyla, bildiğiniz herhangi bir güvenilir 2. el bilgisayar parçası alımı yapan platform falan varsa aydınlatın beni. Konuyu açmama vesile olan aklıma kurcalayan kısım aslında buydu :/
Sahibinden.com üzerinden satılabiilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı