Acer E5-571G VS HP 15-G201NT

AtaberkAydemir

Hectopat
Daha fazla  
1. Seçenek : Acer E5-571G Modelinde

İ3 4005U 1.7 3MB Önbellek Ghz İşlemci
4GB Ram
Ge Force 840M / GT 840M (Hangisini Tercih Ederseniz.) (2GB Paylaşımsız)
500 GB HDD 5400RPM
15.6 "
W8.1

LİNK Fiyat:1290 TL
Bununla ilgisi sormak istediğim sorular var. Sitesinde ekran kartına atanmış diyor. Bu demek ramden mi atanmış yoksa ramden bağımsız şekilde ek ekran kartı ram'i mi var?
Ve 4gb ram günümüz için yeterli değil. Bu nedenle 16GB Flash Bellek alıp ReadyBoost yapsam 4GB Ram 6GB Veya 8GB Ram Gibi etki yapabilir mi yani ne kadar etki eder?
Ben bu laptopla Youtuberlik yapmayı planlıyorum fakat günümüz oyunlarını pek video kaydı yapmayacağım. Minecraft, CS:GO Gibi basit oyunları kayıt edicem.

2. Seçenek : Hp 15-G201NT

Amd A8-6410 2 Ghz 2MB Önbellek İşlemci
8GB Ram
Radeon HD8570M (2GB Paylaşımsız)
1TB HDD 5400RPM
15.6 "
W8.1

LİNK Fiyat : 1299 TL

Arkadaşlar şimdi kıyaslama yaparsak Hp'yi tercih edersem 500GB Depolama alanı ve 4GB Ram kazanıyorum fakat GT 840M'den feragat etmek sizce mantıklı mı? Acer'da 16 GB Flash İle ReadyBoost yapıcam. Bana ne kadar kazandırır ? Her ne kadar Minecraft, CS:GO, Lol V.b oyunlar çeksem de GTA 5 'i V.b oyunları da en düşük ayarlarda oynamak isterim ve olursa çekmek'te isterim.

Ben laptop almanın yanı sıra USB Hub + PowerBank + Laptop Soğutucu ve 1 2 parça daha alıcam.

Sizce hangisini almak daha mantıklı ? Alırsam hangisinde daha az sorun yaşarım veya en fazla 1300 TL'ye sizin öneriniz ne olur? Masaüstü toplama kesinlikle önermeyin.

NOT: Ceza alıcağımdan dolayı vevap veremiyicem. Siz önerilerinizi ve düşüncelerinizi yazın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı