Acer G226HQLIBID 2ms Full HD IPS Monitör Nasıldır ?

elturco26

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Turizm
Merhaba yeni monitör almaya karar verdim fazlada anlamıyorum açıkcası. IPS monitörlerin daha iyi olduğu söyleniyor ancak 5 ms 2 ms tarzı ibareler var dediğim gibi fazla anlamıyorum. Gezinirken bu monitör dikkatimi çekti fiyatı 460 TL bütçem 500 TL oyun oynuyorum ancak öyle yüksek grafikli değil PES2013, GTA San andreas vs. bu monitör bana uygun mudur ?

Çözünürlük (max)Full HD (1920x1080)
[TBODY] [/TBODY]
Ekran Büyüklüğü (İnç)21.5"
[TBODY] [/TBODY]
Ekran Tipi16 : 9 ( Geniş Ekran )
[TBODY] [/TBODY]
Kontrast Oranı (mnt)1000 : 1
Parlaklık (cd/m)250 cd
Tepki Süresi2 mS
Görüş Açısı (Yatay/Dikey)178/178
Renk Sayısı16.7m
[TBODY] [/TBODY]

Oyun amaçlı düşünüyorsan 23" - 24" alman daha mantıklı olur.
Düşük tepkime süresi oyuncular için her zaman avantajdır. Eğer imkanınız varsa 1ms tepkime süreli modellere yönelin.
500TL bütçe ayırmışsınız ama biraz daha çıkabilirseniz bu model:
Asus VP247H 23.6" 1ms Full HD HDMI DVI Hoparlör Led Monitör | sanalmarketim
daha doğru bir tercih olacaktır...

Oyun amaçlı düşünüyorsan 23" - 24" alman daha mantıklı olur.
Düşük tepkime süresi oyuncular için her zaman avantajdır. Eğer imkanınız varsa 1ms tepkime süreli modellere yönelin.
500TL bütçe ayırmışsınız ama biraz daha çıkabilirseniz bu model:
Asus VP247H 23.6" 1ms Full HD HDMI DVI Hoparlör Led Monitör | sanalmarketim
daha doğru bir tercih olacaktır...

Maalesef 500 TL yi geçmem imkansız.Aslında ıps mi alsam normal led mi alsam onuda tam anlamış değilim şuan ki monitörüm Crea 22 inc 1440x900 görüntü kalitesi var gözümü bir hayli yormakta eski bi monitör ıps ekranlar bu anlamada daha iyi olduğu söyleniyor ekran hafif hafif parazit yapmaya başladı sanırım ömrünü tamamlamak üzere.Normal bi led monitörde alsam benim için baya fark yaratır mı ? Dediğim gibi aşırı oyun oynamıyorum GTA San andreas ve PES 2013 içinde kalkıp 600-700 TL mönitöre bayılmanında bir anlamı yok diye düşünüyorum.

IPS, VA, TN, ... diye gidiyor bu panel teknolojileri. Sosyalde aratırsanız aralarındaki farkla ilgi konulara ulaşabilirsiniz.
Siz ve sizin gibi kullanıcılar için IPS de güzel bir tercih olabilir.
ASUS 21.5" VS229HA Full HD HDMI VA Monitör
ASUS'u tavsiye ediyorum çünkü sınıfında 3 yıl garanti veren ender markalardan bir tanesi.

Ayrıca başlıkta belirtiğiniz modele ait teknik bilgilerde yanlışlık olabilir.
Ben bu ürün olduğunu düşünüyorum:
G226HQL
Burada ki bilgileri görünce kesinlikle almanızı tavsiye etmiyorum...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı