Acer KA222Q monitörde dalgalanma

Birisiokadar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Tam nasıl tanımlarım bilmiyorum ama ekrandaki herhangi bir şey oynadıgında gerirde kısa bir iz bırakıyor. Şey gibi düşünün ben oyunda duvara mermi sıkıyorum a D bastıkca o mermi izi tek bir noktadan ziyade kayan yıldız oluyor. Ekran kartım AMD RX6600 monitörüm.

Acer KA222Q​

Rica ederim fikrinizi paylaşın eğer monitörden dolayı derseniz iade etmem lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videosu

Botun bacaklarındaki siyahlığa bakın anlayacaksınız.

Son düzenleme:
Tam nasıl tanımlarım bilmiyorum ama ekrandaki herhangi bir şey oynadıgında gerirde kısa bir iz bırakıyor. Şey gibi düşünün ben oyunda duvara mermi sıkıyorum a D bastıkca o mermi izi tek bir noktadan ziyade kayan yıldız oluyor. Ekran kartım AMD RX6600 monitörüm.

Acer KA222Q​

Rica ederim fikrinizi paylaşın eğer monitörden dolayı derseniz iade etmem lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
videosu

hocam sa aynı monitoru bende var aynı sorunu bende yaşıyorum çözdüysen bana da söyleyebilrimisn

Acer KA222Q​

videosu.

Monitör VA panel olduğu için bu sorunla karşılaşmışsınız. Bu sorunun adı Black smearing ve maalesef çözümü yok, monitörün kendisinden gelen bir sorun ve yenisiyle değiştirsenizde bir şey değişmeyecek. Monitörün ayarlarından azaltmayı deneyebilirsiniz ancak ama iade edebiliyorsanız edin derim ve o bütçedeki 75/60HZ IPS'lere geçmenizi öneririm.

Ben bu probemi monötörün ayarlarından çözmüştüm ama nasıl çözdüm bilmiyorum. Vrr açıktan sonra bu sorun kalktı.

Hocam VRB mi demek istedin
Eger oysa açtıktan sonra daha kötü oluyor renkler karışıyor ve görüntü kalıtesi düşüyor

Hayır hocam VRR demek istedim AMD FreeSync yerine gelen VRR ekran kartı ayarlarından olan ama sorunun sebebini öğrendim tepki hızını extrem yaparsan daha çok oluyor onu bir ara komple kapattım sorun çözülmüştü ama şimdi HDMI değiştrim yeniden ayar yaptım tekrar açılmış bende bir şekilde pasife çektim komple ama nasıl yaptğımı bilmiyorum.

Hayır hocam VRR demek istedim AMD FreeSync yerine gelen VRR ekran kartı ayarlarından olan ama sorunun sebebini öğrendim tepki hızını extrem yaparsan daha çok oluyor onu bir ara komple kapattım sorun çözülmüştü ama şimdi HDMI değiştrim yeniden ayar yaptım tekrar açılmış bende bir şekilde pasife çektim komple ama nasıl yaptğımı bilmiyorum.
hocam vrb mi demek istedin
eger oysa açtıktan sonra daha kötü oluyo renkler karışıyo ve görüntü kalıtesi düşüyo
Hocam Düzeltme yapıyorum o ayarı kapatınca minimuma düşüyor tepki hızını ama şimdi biraz kurcaladın şuanda videodakinden baya minimal düzeye getirdim istersen paylaşabilirim

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı