Acer Laptop USB'den Boot hatası

ecrinyazman

Centipat
Merhabalar. Birkaç yıl önce Acer'ın Aspire One 11 modelini almıştın ben. Normalde masaüstünde Ubuntu kullanıyorum. Tabii ona da Ubuntu kurmak istedim. Kurdum. Ama sonra bir ihtiyaçtan dolayı içine Windows kurmam gerekti. Bende çok yüksek donanımlı bir bilgisayar olmadığı için Windows XP kurmak istedim. USB'yi hazırladım taktım. BIOS'tan USB'yi ilk sıraya alıp bilgisayarı başlattım. "Asix USB dongle not found" hatasını verdi. Ve beni grub ekranına geri attı. (USB'de sorun yok başka bilgisayarda denedim)

Bu sefer de F12 Boot menüden USB'yi seçtim. "No bootable device" dedi.

Tekrardan söylüyorum. USB'de herhangibir problem yok. Başka bilgisayarda Boot ediyor. Olayın UEFI ya da legacy ayarlarıyla da alakası yok. Her şeyi denedim. Ama olmadı. Sonradan USB'ye Win 7, Win 95 ISO dosylarını yazdırıp yine denedim, olmadı. Bilgisayar çöpe gitsin istemiyorum çünkü bu işlemlerden sonra bilgisayardaki Ubuntu'da grub ekranında siyah ekran hatası vermeye başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı