Acer laptopta fan sürtüyor

EnesZeki

Femtopat
Daha fazla  
Başlıkta görmüş olduğunuz gibi 6 ay önce aldığım Acer Nitro laptopumda fan sürtüyor. Sebebi ne olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sert bir yüzeye koyunca yine böyle ses geliyor mu?

Söküp bak, görünen basit bir şeyse düzeltirsin.

Söküp bak, görünen basit bir şeyse düzeltirsin.

Görünende bir şey yok fandan max ayarda yalpalanma sesi geliyor sıcaklık arttığında da sürtme sesi geliyordu bende garantiye yolladım laptop garantiden geldiğinde mesajımı güncellerim.

Görünende bir şey yok fandan Max ayarda yalpalanma sesi geliyor sıcaklık arttığında da sürtme sesi geliyordu bende garantiye yolladım laptop garantiden geldiğinde mesajımı güncellerim.

Bilgisayar garantiden geldi.

Sorun donanımsal değil yazılımsalmış. Yetkili servis raporunda; termal macun yapıldı fan bakımları yapıldı donanımsal bir sorun görülmedi. Yazılım yüklendi. BIOS güncellendi. Windows güncellemeleri yapıldı. Genel bakım yapıldı yazıyor.

Bu arada bilgisayarı aldıktan bir süre sonra Windows 10 formatlamıştım aldığımda Windows 11'di. Servise gitti Windows 11'e formatlamışlar.

Diğer dikkatimi çeken husus ise NitroSense uygulamasından fanları Max'a aldığımda 7000 RPM'i geçmiyor olması eskiden 8000'e ulaştığını görüyordum Max ayarlarda sanırım fan hızı aştığı için öyle ses çıkıyordu.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…