Acer Marka Monitör Alınır Mı ?

Merhaba, aynı monitörü almayı düşünüyorum. Ekran kartım gtx 1660ti, işlemcim ryzen 5 2600. Genellikle CSGO, Smite, AoE, HoTS tarzı oyunları oynayacağım için 1080p'de yüksek fps alacağım. Bu yüzden 240hz'i efektif kullanabilirim. Fakat bir yandan dizi ve film de izleyeceğim için samsung 144hz VA quantum dot ya da msi 144hz VA panelleri de ilgimi çekiyor renk paleti yüzünden.
Sizce yüksek fps-hz uyumu ve TN kalitesizliği mi? Yoksa 144hz+VA panel mi?
Acer'den memnun musunuz? Renk paleti sizi tatmin etti mi? 144hz VA tercih etmediğinize pişman mısınız?

Merhaba, aynı monitörü almayı düşünüyorum. Ekran kartım gtx 1660ti, işlemcim ryzen 5 2600. Genellikle CSGO, Smite, AoE, HoTS tarzı oyunları oynayacağım için 1080p'de yüksek fps alacağım. Bu yüzden 240hz'i efektif kullanabilirim. Fakat bir yandan dizi ve film de izleyeceğim için samsung 144hz VA quantum dot ya da msi 144hz VA panelleri de ilgimi çekiyor renk paleti yüzünden.
Sizce yüksek fps-hz uyumu ve TN kalitesizliği mi? Yoksa 144hz+VA panel mi?
Acer'den memnun musunuz? Renk paleti sizi tatmin etti mi? 144hz VA tercih etmediğinize pişman mısınız?
2 adet monitör kullanıyorum öncelikle. Günlük kullandığım monitör MSI MAG24C. Bu monitör dediğiniz gibi 144 Hz ve VA panel. Film ve günlük işlerde vs. kullanıyorum. Acer modeli ise CS:GO oynarken kullanıyorum. Acer’den çok memnunum açıkçası. Başta TN panel olduğu için biraz üzülmüştüm fakat VA panelden daha hızlı. Beni asıl şaşırtan nokta ise bir kaç renk ayarlaması ile MSI olan modele yakın renkler elde etmemdi. Şu an MSI olanı satmayı düşünüyorum. Çünkü Acer ile yakın renkler alıyorum ve MSI’dan daha hızlı. Demem o ki gözünüz kapalı Acer olan modeli alabilirsiniz. Lakin size önerim İtopya’da indirimde olan Asus VG248QZ 144 Hz monitörü almanız. Nedeni ise fiyatı daha uygun ve ekran kartınız her oyunda 240 FPS’yi yakalayamaz. Tabi bütçeniz varsa Acer modelini de alabilirsiniz.

2 Adet monitör kullanıyorum öncelikle. Günlük kullandığım monitör MSI Mag24C. Bu monitör dediğiniz gibi 144 Hz ve VA panel. Film ve günlük işlerde vs. kullanıyorum. Acer modeli ise CS:GO oynarken kullanıyorum. Acer’den çok memnunum açıkçası. Başta TN panel olduğu için biraz üzülmüştüm fakat VA panelden daha hızlı. Beni asıl şaşırtan nokta ise birkaç renk ayarlaması ile MSI olan modele yakın renkler elde etmemdi. Şu an MSI olanı satmayı düşünüyorum. Çünkü Acer ile yakın renkler alıyorum ve MSI’dan daha hızlı. Demem o ki gözünüz kapalı Acer olan modeli alabilirsiniz. Lakin size önerim İtopya’da indirimde olan ASUS VG248QZ 144 Hz monitörü almanız. Nedeni ise fiyatı daha uygun ve ekran kartınız her oyunda 240 FPS’yi yakalayamaz. Tabi bütçeniz varsa Acer modelini de alabilirsiniz.

Hocam hortlatıcağım konuyuda da en son ne yaptınız MSI monitörü.

Ben de Acer monitörü ilgili soru sormak istiyorum.
21.5" monitor aldım ama video izlerken insanların yüzleri ve yazılar net değil gibime geliyor ve gözlerimde hafif yanma oluyor sebebi ne olabilir monitörün kalitesinden mi acaba bilgisayar kasası eski bu yüzden bağlayabilmek içi VGA kablosu aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı