Acer Nitro 16 AN16-41 Care Center ve NitroSense açılmıyor

Techh

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ekzosfer
Merhaba. Yeni aldığım Nitro 16'nın temiz kurulumunu yaklaşık 1 hafta önce gerçekleştirdim. Tüm sürücülerin ve Acer'ın sitesinden gerekli uygulamaların kurulumunu gerçekleştirdim. Ardından 1 hafta boyunca cihazı hiç kullanmadım. Bugün cihazı açtığımda birkaç problemle karşılaştım.

Sorunlar:
İlk olarak Care Center yazılımı açılmıyor, "Acer Care Center hizmeti henüz başlatılıyor." hatası alıyorum.
İkinci olarak NitroSense yazılımını, NumLock yanındaki Nitro logolu tuş üzerinden açamıyordum. Tuşa basınca fare imleci üzerindeki yükleniyor simgesi geliyor ve gidiyordu. Yazılımı bir kere manuel olarak açıp kapattıktan sonra NitroSense tuşa basınca açılıyor ama geç açılıyordu. Şu an sorunsuz bir şekilde açılıyor, tuş da hızlı tepki veriyor ancak bir problem olduğunu düşünüyorum.
Üçüncü olarak Google Chrome açılırken anlık olarak beyaz ekran gidip geliyor. Sadece açılırken değil yeni pencere ve yeni gizli pencere açarken de bu sorunla karşılaşıyorum. Victus 16 S0015NT kullanan bir arkadaşım da aynı sorunu yaşadığı için önemsememiştim ancak buraya ek olarak yazmak istedim.
Son olarak cihaza benchmark testlerini yaparken emin olamadığım bir olay daha yaşadım. Cinebench testleri sırasında aldığım sonuçlarda bir problem gözükmüyor fakat test sırasında fareyi hareket ettirirken droplar yaşadım. Bu bir soruna işaret ediyor mu?

Edit: Cihazın üç usb portundan birinde tespit ettiğim temassızlık probleminden sonra değişim talebi oluşturdum. Bu problemlerden herhangi birinin çözümünü bilen Sosyal kullanıcıları, bu problemlerin yeniden yaşanması veyahut başka insanlaın bu problemleri yaşaması ihtimaline karşın yorumlarını esirgemezse çok iyi olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı