Acer Nitro 5 AN515-42 RX560X MHz ve FPS düşmesi

MordorFear

Centipat
O kadar araştırmama rağmen çözümü bulamadım maalesef. GPU 1275 MHz ile yüzde 90-100 arası çalışırken MHz 200'lere iniyor, yüzde 40-50'e düşüyor, bu yüzden de FPS düşmesi oluşuyor. Çözümü var mı bunun?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar araştırmama rağmen çözümü bulamadım maalesef. GPU 1275 MHz ile yüzde 90-100 arası çalışırken MHz 200'lere iniyor, yüzde 40-50'e düşüyor, bu yüzden de FPS düşmesi oluşuyor. Çözümü var mı bunun?
Bende de Nitro 5 AN515-51 modeli var. Sanırım bu modellerde ısınma bir kronik problem. Isındığı için işlemci kendi hızını düşürüyor ki bu sayede daha az ısınıyor. Termal macununu değiştirebilirsen bazı konularda çok pozitif yorumlar okumuştum. Birde eğer bilgisayarın prize bağlı değilse zaten frekanslar normalin altında olur. Ki oyun oynadığında ısı mevzularından daha çok düşer.

Sıcaklıklar nasıl?

Nitrosense'i maksimuma getirince en fazla 80 gördüm.
MSI Afterburner kullanıyorsan kaldırır mısın? Sıcaklıklar nasıl:)? DDU ile driver kaldırıp yükler misin tekrar?

MSi afterburnerın yüklü olması etkiler mi performansı bilmiyordum.En fazla 80 gördüm sıcaklık değeri.
Bende de Nitro 5 AN515-51 modeli var. Sanırım bu modellerde ısınma bir kronik problem. Isındığı için işlemci kendi hızını düşürüyor ki bu sayede daha az ısınıyor. Termal macununu değiştirebilirsen bazı konularda çok pozitif yorumlar okumuştum. Birde eğer bilgisayarın prize bağlı değilse zaten frekanslar normalin altında olur. Ki oyun oynadığında ısı mevzularından daha çok düşer.
Oyun oynayacaksam şarja bağlı oynuyorum.Termal macun nasıl değişteceğim acaba pc yi alalı daha 4 5 ay oldu.
Bilgisayarın içini açtım ve fan kısmı toz doluydu onu temizledim fakat termal macun kısmı sıkıntı. Piyasayı araştırdım fakat tam karar veremedim hangi marka olacağına. 30 40 TL arası olan en iyi hangi termal macun?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı