Acer Nitro 5 AN515-52 undervolt yapmak

• Konuyu başlatan PyXs
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 4B

PyXs

Hectopat
Merhabalar, başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarım Acer Nitro 5 AN515-52 modeli işlemcime undervolt yapmak istiyorum. Fakat hangi değerler en iyi olur bilemiyorum ve işlemciye zarar da vermek istemiyorum. İşlemcim i5 8300H.
Undervoltu trottlestop uygulaması uzerinden yapacağım ama nasıl yapılacağını bilmiyorum. YouTube'den baktığım videolarda ise herkes farklı ayarlar yapıyor. Bazıları CPU Core'le CPU cacheyi seçip voltaj düşürüyor. Bazıları ise CPU Core, CPU cache, Intel GPU ve iGPU unslice değerlerinin voltajını kısıyor. Siz nasıl yapabileceğimi biliyorsanız yazarsanız çok sevinirim.

Kardeşim bende de Acer Nitro 5 i5 8300h işlemcili modeli var bende undervolt yapmak istiyorum hangi programla yaptın ve hangi değerleri verdin bana da yardımcı olur musun?

Kardeşim bende de Acer Nitro 5 i5 8300h işlemcili modeli var bende undervolt yapmak istiyorum hangi programla yaptın ve hangi değerleri verdin bana da yardımcı olur musun?

Ben undervolt yaparken ThrottleStop uygulamasını kullandım CPU Core ile CPU cache ayarını -145 Volt yaptım. Bilgisayarda pil kısmında güç modu ayarlarına girdiğinde dengeli güç modu yazar, o güç modunun ayarlarına girdiğinde orada en yüksek işlemci durumu yazar orayı %99'a almıştım ki ETS gibi oyunlarda yüksek FPS önemli olmadığı için PC daha az ısınsın diye yapmıştım bu ayarı, fakat oyunu oynarken bilgisayarım mavi ekran verdi ve o mavi ekrandan sonra PUBG gibi ekrn kartını ve işlemciyi yoran oyunlarda bilgisayar acayip derece takılmaya başladı oyun oynanmaz duruma geldi. Ben de bilgisayarımı formatladım ve bu durum düzeldi. Şu anda undervolt yok bilgisayarımda.

NOT: Undervolt kurallara uygun bilgisayara zarar vermeyecek şekilde yapılmıştır. Yapılan bütün undervolt testelerinde hata almadan tamamlanmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı