Acer Nitro 5 AN515-57 alınır mı?

Ne tür sorunlar yaşıyorsun?
Hocam bir kere 3050 VRAM açısından çok çok düşük bir ekran kartı. Ha GTA 5 olsun Days Gone olsun RDR2 olsun rahat zorlanmadan 60-70 FPS görüyorum ama beraberinde ısınma ve fan sesi problemini de getiriyor. Bu laptopu aldığım fiyata HP Victus 3060 var. O alınır Nitro alınmaz.

Ya Nitro 5 'ten pişman değilim de tek kanal ram falan koymaları saçma geliyor bana.
İnternetten 8 GB RAM alıp yükseltme yapabilirsiniz, garanti bozulmuyor kendiniz yapsanız dahi.

Hocam bir kere 3050 VRAM açısından çok çok düşük bir ekran kartı. Ha GTA 5 olsun Days Gone olsun RDR2 olsun rahat zorlanmadan 60-70 FPS görüyorum ama beraberinde ısınma ve fan sesi problemini de getiriyor. Bu laptopu aldığım fiyata HP Victus 3060 var. O alınır Nitro alınmaz.

İnternetten 8 GB RAM alıp yükseltme yapabilirsiniz, garanti bozulmuyor kendiniz yapsanız dahi.

Garanti bozulmadığı kesin mi ? Bozulmuyorsa bir tane daha 16gb ram alabilirim.Tek düşüncem performans ne kadar artar diye.

Garanti bozulmadığı kesin mi ? Bozulmuyorsa bir tane daha 16gb ram alabilirim.Tek düşüncem performans ne kadar artar diye.
Performans feci bir şekilde artıyor. Laptopu yazın almıştım ben teknik servisi aradığımda kendi başına yapsanız bile garanti bozulmuyor, internette söylenen "garanti bozulur" söylemlerinin efsane olduğunu söylediler. Bende 3200 MHz CL22 8 GB RAM aldım ve yükseltmeyi gerçekleştirdim. Çoğu oyunda FPS 2-3 katına çıkarken bazı oyunlarda sadece 4-5 FPS oynadı. Ama kesinlikle yükseltme yapılmalı.

3050'nin düşük VRAM'e sahip olması Nitro'nun suçu değil. Aynı özellikli Lenovo, ASUS aynı performansı verecektir. Isınma bir problem değil her laptop yaşıyor ASUS ROG bile 85+ derecelerde çalışıyor. Throttle yapmadığı sürece bır sıkıntı yok ve yapmıyor. Fan sesi ise gayet normal her laptopta ister ASUS olsun ister Lenovo yüke girdiğinde uçak sesini çıkartır.

3050'nin düşük VRAM'e sahip olması Nitro'nun suçu değil. Aynı özellikli Lenovo, ASUS aynı performansı verecektir. Isınma bir problem değil her laptop yaşıyor ASUS ROG bile 85+ derecelerde çalışıyor. Throttle yapmadığı sürece bır sıkıntı yok ve yapmıyor. Fan sesi ise gayet normal her laptopta ister ASUS olsun ister Lenovo yüke girdiğinde uçak sesini çıkartır.
Yok Acer'i suçlamadım zaten ben. Fiyat anlamında 21K'ya aldım ben bu laptopu. Fakat 21K'ya 3060 laptop var. Yani 3060 varken 3050 almak mantıksız. Bu yüzden alınmaz diyorum Nitro 5'e. En azından AN515-58 için.

Hocam siz de i511400h kullanıyormuşsunuz da sizin işlemciniz max kaç GHz ile çalışıyor? Benimki yüksek performansta bile 3.9 - 4 ü geçmiyor da ondan sordum.

Performans feci bir şekilde artıyor. Laptopu yazın almıştım ben teknik servisi aradığımda kendi başına yapsanız bile garanti bozulmuyor, internette söylenen "garanti bozulur" söylemlerinin efsane olduğunu söylediler. Bende 3200 MHz CL22 8 GB RAM aldım ve yükseltmeyi gerçekleştirdim. Çoğu oyunda FPS 2-3 katına çıkarken bazı oyunlarda sadece 4-5 FPS oynadı. Ama kesinlikle yükseltme yapılmalı.

Teşekkür ederim bilgilendirme için <3

Hocam siz de i511400H kullanıyormuşsunuz da sizin işlemciniz Max kaç GHz ile çalışıyor? Benimki yüksek performansta bile 3.9 - 4'ü geçmiyor da ondan sordum.

Teşekkür ederim bilgilendirme için <3

Bütün çekirdekler çalışınca 4.1 GHz ile çalışıyor. Oyunlarda 4 GHz'i geçmemesi normal.

Üşenmedim 3 oyun daha denedim şimdi ve sorunsuz çalışıyorlar. Yani benim şansıma mı sorunlu olan oyunlar üst üste denk geldi anlamadım.

Sorunsuz çalışanlar;

Superposition Game modu (Time spy ortalama üstü puan CPU GPU) Diğer benchler sorunsuz
Dying Light 2
Bright Memory Infinite
Re Evil Village
Wolfenstein 2
Wolfenstein Youngblood
Wolfenstein New Order
Doom Eternal
Cyberpunk 2077 (bunu çalışmayanlardan buraya aldım çünkü DLSS bugıymış. DLSS quality yapıp ultrada oynuyorum, RT LOW da da oynanır)
The Outer Worlds
Metro Exodus (RTli versiyon)

Hafif sorun çıkaranlar;

Far Cry 6
Far Cry 5

Ciddi derecede GPU kullanım düşüşleri olanlar;

Far Cry New Dawn (bunu hafiften buraya aldım oynanmıyor çünkü)
Snowrunner (sırf bu oyunu 144FPS oynarım diye laptopu yeniledim 60 bile alamıyorum, çıktığından beri hergün oynadığım oyun)
DeathLoop

Şu tablodan Laptopa sorunlu denemez sanırım. Bana hep arka arkaya sorun çıkaranlar denk geldi demekki.

Son düzenleyen: Moderatör:
14.000TL'ye almıştım bu laptopu 2 ay önce. Çok iyi bir laptop. CPU 70-75 derece arasında hiç ısınmıyor. Fan sesi de yok. Soğutma konusunda çok iyi. Malzeme kalitesi ve performansı da tatmin edici. Ama fiyatı artmış. Bu fiyata alınır mı bilemiyorum.

Geri
Yukarı