Acer Nitro 5 AN515-57 dayanılmaz fan sesi

Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 14 gün önce Acer Nitro 5 AN515-57 i7 11800H RTX3050 16 GB RAM donanım içeren Gaming laptop aldım MediaMarkt mağazasından. Oyun oynamaya fırsatı anca bugün bulabilmiştim ki fan gürültüsü tüm her şeyi bozdu. Cihazda inanılmaz bir fan sesi var açtığım oyunda Resident Evil(2017) GTA4(2008) iade sürecini araştırdım fakat ürün açıldığından dolayı edemiyormuşuz. Ne yapmalıyım? Bir önerisi olan biri varsa fikrini belirtirse çok makbule geçer şimdiden teşekkür ettim 😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan sesi gayet normal, Gaming laptop alırken bunun farkında olmanız lazımdı.
Normal bi durum olsa buraya yazar mıyım sence ?Anormal derecede bi fan sesinden bahsediyorum dostum ürün sıkıntılı değil belki de ama benim ürünüm sıkıntılı. Memnun değilim iade de edemiyorum ne yapabilirim diye sordum sadece

Acer 7000 RPM dönüyor dakikada, normaldır fan sesi.

O yüzden özellik aynı olsa bile alinan ürünün 3-5 bin lira fark ödeyip kaliteye yönelmek lazım derim her zaman.

Ama laptopunda sorun yok, yapısı öyle zaten..

Normal bir durum olsa buraya yazar mıyım sence? Anormal derecede bir fan sesinden bahsediyorum dostum ürün sıkıntılı değil belki de ama benim ürünüm sıkıntılı. Memnun değilim iade de edemiyorum ne yapabilirim diye sordum sadece

Nitro zaten diğer laptoplara göre de sesli çalışan bir model. Kulaklıkla oynamak basit çözüm. En kötü dengeli moda alıp CPU Boost kapatıp performans düşüşü ile oynamayı göze alabilirsin.

Normal bi durum olsa buraya yazar mıyım sence ?Anormal derecede bi fan sesinden bahsediyorum dostum ürün sıkıntılı değil belki de ama benim ürünüm sıkıntılı. Memnun değilim iade de edemiyorum ne yapabilirim diye sordum sadece
Anormal bir fan sesi laptop için pek olası değil.
Kastettiğin ses 2000 model bir elektrikli süpürge sesi gibiyse sorun yok, çünkü acer nitro da fanlar 7000 rpme kadar çıkabiliyor. Bu da desibel olarak ortalama 55 ile 70 arası ediyor. Kısaca o ses normal.

Anormal olan ses şekli cızırtılı ya da ince bir sestir ya da tamamen olmaması gereken bir sestir.

Arkadaşlar yaklaşık 14 gün önce Acer Nitro 5 AN515-57 i7 11800H RTX3050 16 GB RAM donanım içeren Gaming laptop aldım MediaMarkt mağazasından. Oyun oynamaya fırsatı anca bugün bulabilmiştim ki fan gürültüsü tüm her şeyi bozdu. Cihazda inanılmaz bir fan sesi var açtığım oyunda Resident Evil(2017) GTA4(2008) iade sürecini araştırdım fakat ürün açıldığından dolayı edemiyormuşuz. Ne yapmalıyım? Bir önerisi olan biri varsa fikrini belirtirse çok makbule geçer şimdiden teşekkür ettim 😁

Nitrosense'den fan RPM'leri kaç devirde gözüküyor. Coolboost kapalıyken ve oyun sırasında (en az 10-15 dakika oynanmış olarak)

maalesef nitro fiyat performans odaklı olarak üretilen bir model serisi olduğu için çok yüksek hızda dönen ve çok sesli çalışan bir soğutma sistemine sahip. 515-58 modelini bir süre kullanıp, sattım. fan sesi ve kasadaki titreşim o kadar fazlaydı ki oyun oynarken klavyeye bile yansıyordu. laptopta konfor için eğer müsaitlik var ise biraz bütçe arttırıp daha kaliteli bir modele geçmek gerekiyor maalesef.

Aynı modeli ben de kullanıyorum kardeşim fan sesi var doğrudur. NVIDIA Denetim Masası ayarlarını performansa ayarla Nitro sense fan kontrolünü otomatikte bırak başlat tuşuna sistem yapılandırması yaz orada ufak değişiklikler yap, fan kontrolünde düzelme olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı