Acer Nitro 5 AN515-58-55RH Elden Ring Düşük FPS

caferkerimdemir

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
İntel i5 12500H
Merhaba bir sorunum var sizinle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 2 küsur ay önce aldığım Acer Nitro 5 AN515-58-55RH modelinde Elden Ring oyununu oynamaya çalışıyorum lakin donanımım gayet yeterli olmasına rağmen 25 30 küsur FPS alıyorum. Güncellenemem gereken her şey güncelledim yapmam gereken her şeyi yaptım lakin FPS'i yükseltemedim. Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok memnun olurum

Merhaba bir sorunum var sizinle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 2 küsur ay önce aldığım Acer Nitro 5 AN515-58-55RH modelinde Elden Ring oyununu oynamaya çalışıyorum lakin donanımım gayet yeterli olmasına rağmen 25 30 küsur FPS alıyorum. Güncellenemem gereken her şey güncelledim yapmam gereken her şeyi yaptım lakin FPS'i yükseltemedim. Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok memnun olurum

MSI Afterburner yükleyip kullanım değerlerini ve sıcaklıkları atar mısınız? Oyunu şarjdayken oynuyorsunuz değil mi?

Sıcaklık değerlerini daima kontrol ediyorum gayet stabil ve evet sarjdayken oynuyorum

3000 serisi kartlarda optimizasyon sorunu olduğunu duymuştum. Youtubdaki oyun testlerinde GTX 1650 ile 55 60 FPS arası alıyor ama ben RTX 3060 ile 25 30 zor alıyorum

Çok basit bir çözümü var Razer Cortex uygulamasını indirip Game Boost seçeneğine gelip enable CPU Core ve disable CPU sleep modlarını aktif edip Boost'u açarsan oyunun en yüksekte bile 60 FPS stabil çalışacaktır. Sorunun sebebi 12. nesil cihazların tek çekirdeğini kullanıyor ve ekran kartına darboğaz yapıyor.

Geri
Yukarı