Acer Nitro 5 AN515-58-75RN için SSD önerisi

Bütçe
Maksimum 3000 TL

NethersBane

Hectopat
Herkese selamlar. Baştan belirteyim ilk defa bir sosyal forumda bir konu açıyorum, hatalarım olursa kusura bakmayın. Kullandığım laptop Acer Nitro 5 AN515-58-75RN ve bu laptop için bir SSD almak istiyorum. İçinde anladığım kadarıyla bir M2 slotu bir de SATA slotu varmış. SSD konusunda pek bir bilgim yok ama bazı yerlerde NVMe gibi şeyler duydum. Bu acaba M2 ile aynı anlama mı geliyor? İlk olarak acaba hangi slot için SSD almam daha mantıklıdır, SATA için mi M2 için mi? Bunların ne gibi farkları vardır acaba? Çünkü genel olarak baktığım SATA olanlar için okuma yazma hızları 350-400 gibi yüzlü değerlerken M2'ler 3500-5000 gibi binli değerlerdi. Yani M2'ler SATA'lara göre daha mı hızlı oluyor demek bu? 1 TB bir SSD bakıyorum. Bütçe 3000 TL'yi aşmadıkça yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Laptop'un içinin görüntüleri:

1707252560409.png

1707252573980.png

1707252588974.png

Resimleri aldığım videolar:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam öncelikle yanıtınız için teşekkürler. Attığınız SSD'ye baktım ve bir videosunu izledim. Hoşuma da gitti. Ancak bazı yorumlarda laptoplar için çok ısındığını söylemişler. 81 derecelere kadar çıkıldığı görülmüş. Normal SSD'ler için bu durum nasıldır biliyor musunuz? Bir de bazıları ömrünün çok hızlı azaldığını söylemiş. 1 yılda rakipleri yüzde 97 gibi olurken bu SSD yüzde 92'lere düşüyormuş galiba. Bir bilginiz var mı? Son olarak KC3000 serisi ile benzer ve iyi olduğu söyleyen fazla yorum vardı. O SSD'ler hakkında ne söylersiniz?

Geri
Yukarı