Acer Nitro 5 AN515-58 vs HP Victus 15-FA1019NT vs HP Victus 16-D1035NT

Bütçe
30000
Neden sadece Windows 10 kullanmak zorundasın?

hocam nitro da ramlerin mhz lerin 3200 olduğunu söylüyorlar victus a baktığım zaman bu değer 4800 lere çıkıyor. birde nitrolarda acayip bir ses varmış fan kısmında sanırım 140 maxp ekran kartından dolayı diye düşünüyorum. victus la acayip kafam çelişiyor nitro arasında ne yapıvam bilemedim

Sizin için 32GB RAM daha iyi olucaktır. O yüzden bir 16 GB RAM daha alabilirsiniz. Tek 16 olması yükseltmek açısından daha mantıklı. 2x8GB olsaydı çok daha zor olurdu yükseltmek. Bütçen yetmiyorsa Ege hocamın attığı Nitro'yu tercih edebilirsin.
yükseltmeyle vs ile uğraşmak istemiyorum inanın ki çünkü kafam alllak bullak olmuş durumda alıp geçip kafamın rahat olmasını istiyorum ege hocaya da yazdıklarımı göz önünde bulundururarak yorum yapabilir misiniz

Nitro DDR4 olduğu için 3200Mhz. Victus DDR5 olduğu için 4800Mhz. Genel olarak iki laptopa bakarsak DDR5 olması çokta önemli değil. Çok büyük bir performans farkı olmaz %3-5 gibi bir fark olur.

Nitro DDR4 olduğu için 3200Mhz. Victus DDR5 olduğu için 4800Mhz. Genel olarak iki laptopa bakarsak DDR5 olması çokta önemli değil. Çok büyük bir performans farkı olmaz %3-5 gibi bir fark olur.
i7 li 3060 lı olanı rahatlıkla alabilirsin diyorsun yani iler de de 16 gb lik bir ram koyarsam sıkıntısız dropsuz problemsiz kullanabilirim anladığım kadarıyla

i7 li 3060 lı olanı rahatlıkla alabilirsin diyorsun yani iler de de 16 gb lik bir ram koyarsam sıkıntısız dropsuz problemsiz kullanabilirim anladığım kadarıyla
DDR4 ile DDR5 eşit koşullarda olsaydı ikisinde de aradaki performans farkı %3-5 olurdu. Nitronun 3060 140W, Victusun 3060 100W olduğunu düşünürsek victusun DDR5 olması onu satın almak için yeterli bir sebep değil. 2022 Nitroları Victuslardan daha tercih edilebilinir buluyorum. İlerde yetersiz geldiğinde RAM ve SSD yükseltmesi yapabilirsin.

Hocam Nitro da RAM'lerin MHz'lerin 3200 olduğunu söylüyorlar Victus'a baktığım zaman bu değer 4800'lere çıkıyor. Bir de Nitro'larda acayip bir ses varmış fan kısmında sanırım 140 Max-P ekran kartından dolayı diye düşünüyorum. Victus'la acayip kafam çelişiyor Nitro arasında ne yapıvam bilemedim

Yükseltmeyle vs ile uğraşmak istemiyorum inanın ki çünkü kafam alllak bullak olmuş durumda alıp geçip kafamın rahat olmasını istiyorum ege hocaya da yazdıklarımı göz önünde bulundururarak yorum yapabilir misiniz?

Nitro 140W ve MUX bulunduruyor, DDR5 farkından dolayı Victus almak mantıklı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı