Acer Nitro 5 fanları çok ses çıkartıyor

• Konuyu başlatan cuve
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B
Cooler Boost açıksa kapat. Sadece ben de fanlar susarken bir dk olmadan tekrar bir çalışıp sessiz dönüyor sonra tekrar yine susuyor. Bu sadece beni fan durup hemen kısa sürede dönerken olan ses rahatsızlık ediyor diğer türlü fanlar gürültülü devamlı dönmüyor. Cooler Boost açıksa biraz daha fazla RPM hızıyla dönüyorsa normaldır. Aynı BIOS sürüme sahipsen BIOS ilgili sıkıntın yoksa tekrar BIOS kurmayı tavsiye etmem yoksa devamlı BIOS sürümü atıp kafayı takarsın.

Konuda bir arkadaş işlemci kullanımını %99 değerine düşürünce Turbo Boost'un kapandığını yazmış, böyle bir şey ilk defa duyuyorum doğruluğundan emin değilim.

Turbo Boost'u şu şekilde kapatmayı deneyin bir de:

(Başlığın "Ryzen oyuncu laptoplarında" olduğuna bakmayın, Intel işlemcilerde de çalışıyor.)

Konuda bir arkadaş işlemci kullanımını %99 değerine düşürünce Turbo Boost'un kapandığını yazmış, böyle bir şey ilk defa duyuyorum doğruluğundan emin değilim.

Turbo Boost'u şu şekilde kapatmayı deneyin bir de:

(Başlığın "Ryzen oyuncu laptoplarında" olduğuna bakmayın, Intel işlemcilerde de çalışıyor.)

Teknik olarak aynı şeyi yapmış oluyorsun Intel işlemciler için dediğim yöntemde yapılıyor. AMD işlemcilerde farklı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı