Acer Nitro 5 Forza Horizon 4 harici ekran kartını kullanmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

zknkrlp

Centipat
Merhabalar,
Forza Horizon 4'ü Xbox Game Pass kullanarak kurdum bilgisayarıma. Bilgisayarım minimum sistem gereksinimlerini karşılıyor. Acer Nitro 5 kullanıyorum.
*Bellek: 8 GB.
*Ekran kartı: 6 GB Radeon RX 560X.
*SSD: 256 GB.
*Işlemci: AMD Ryzen 5 2500U with Radeon Vega Mobile GFX.
Oyunu açmaya çalıştığımda Radeon Vega ekran kartını kullanıyor RX560X ekran kartını kullanmıyor. Radeon Control'den gösterip açmama rağmen durum bu. Bir türlü gideremedim. Sürekli görseldeki hatayı alıyorum ve siyah ekranda takılı kalıyor. Ekran kartı sürücüsü güncel. Konu hakkında yardımlarınıza talibim. İyi akşamlar.

Windows grafik ayarlardan oyunu seçip ikinci ekran kartına devredebilirsin.
(Aynı bilgisayardan bende var ekran kartı onun 4 GB değil mi ? )

yok bu 6 lık olan hocam. Onu yapmaya çalıştım, ama gözat dediğimde forza horizon u bir türlü bulamıyorum. Kurulumu nereye yapıyor acaba?

Belki dahili ekran kartını kullanmak istemezsen BIOS'tan devre dışı bırakabilirsin.

Malesef BIOS ta o seçenek yok hocam keşke olsa. Çok çektim bu dahili ekran kartı olayından. Yap bi seçenek istediğimizi devre dışı bırakalım.

Hocam bir de "Radeon" yazılımı indirip deneyin. O yazılımdan grafik kartınızı oyuna göre ayarlayabiliyorsunuz.

Hocam bir de "Radeon" yazılımı indirip deneyin. O yazılımdan grafik kartınızı oyuna göre ayarlayabiliyorsunuz.
Hocam bahsettğiniz konuyu yapıyorum her oyunda muhakkak. Bunda bir tuhfalık var sanki direkt exe değil de başka birşey üzerinden çalışıyor gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…