Acer Nitro 5 i7 12700H, RTX3060 laptopta MUX açıkken pili daha fazla yer mi?

Anladım hocam

hocam bir valorant denedim. mux açık değilken 150 fps lamaya başladım az gelmişti donanım özelliklerine göre. mux açıyım dedim2 katından fazla fps almaya başladım baya etkiledi. 400 fps i gördüğüm olmuştu. onun haricinde kafama takılan yeri gpu kullanımı 50 lerdeydi. cpu kullanımı ise 35 civarlarında. gpu kullanımı baya az geldi normal mi valorant için ? Ekran kaç watt çektigine bakamadim

Isınma dereceleri de normal geldi boştayen 40-55 arasi, oyundayken 70-80 arasi gidiyordu cpu isinmasi

Son düzenleme:
Mux açıkken bataryada kullanmanı önermiyorum. Ekran kartı ve işlemci ayrı ayrı bataryaya yük bindirir ve bataryanın erkenden ömrünü bitirirsin.

Mux açıkken bataryada kullanmanı önermiyorum. Ekran kartı ve işlemci ayrı ayrı bataryaya yük bindirir ve bataryanın erkenden ömrünü bitirirsin.
Bataryada dediginiz şarj da degilken mi hocam? Eğer pil de yani sarj da değilken kullanirsam mux açıp zaten baya az pil süresi dayanir herhalde

Evet adaptör cihaza takılı değilken.
Anladım. Hocam sizde çizim programlariyla ugrasiyordunuz sanırım, mux switch açık kullanmamin çizim programinda çok faydası olur mu? Mux kapaliyken bilgisayar dahili ekran akrtinida kullanabiliyor. Ama mux acikken sadece 3060 i kullaniyor sanirim.

Valorantta baya fark yarattı aslında mux kapaliyken 150fps lerdeydim, mux i actigimda 400 fps i gordugum oldu 2 katı fark yaratti nerdeyse. Birde gpu kullanimi en azindan valorantta 50 lerdeydi hem mux acikken hem kapaliyken, ekran kartinin az kullanilmasi normal mi? Bilginiz varsa yazarsaniz sevinirim.

Onun haricinde pil süresi hariç memnunum bilgisayardan, ekran kalitesine çok laf atmislardi ben rahatsiz eden bir şey goremedim. Sıcaklik dereceleride iyi bostayken 40-55 arasi. Oyundayken 70-80 arasiydi cpu

Anladım. Hocam sizde çizim programlariyla ugrasiyordunuz sanırım, mux switch açık kullanmamin çizim programinda çok faydası olur mu? Mux kapaliyken bilgisayar dahili ekran akrtinida kullanabiliyor. Ama mux acikken sadece 3060 i kullaniyor sanirim.

Valorantta baya fark yarattı aslında mux kapaliyken 150fps lerdeydim, mux i actigimda 400 fps i gordugum oldu 2 katı fark yaratti nerdeyse. Birde gpu kullanimi en azindan valorantta 50 lerdeydi hem mux acikken hem kapaliyken, ekran kartinin az kullanilmasi normal mi? Bilginiz varsa yazarsaniz sevinirim.
Eğer mimarlık ile uğraşmıyorsanız ( o da sadece render kısmında) Ekran kartı oluyor.
Onun dışında bütün çizim işlemleri işlemci üzerinde tek çekirdekte yapılıyor.

Yani 8 ram ve düzgün bir işlemciniz varsa i5 10. nesil ve üzeri gücünde, çizim programlarını sıkıntısız kullanabilirsiniz.

Eğer mimarlık ile uğraşmıyorsanız ( o da sadece render kısmında) Ekran kartı oluyor.
Onun dışında bütün çizim işlemleri işlemci üzerinde tek çekirdekte yapılıyor.

Yani 8 ram ve düzgün bir işlemciniz varsa i5 10. nesil ve üzeri gücünde, çizim programlarını sıkıntısız kullanabilirsiniz.
Solidworks, autocad ve catia gibi prpgramlar kullanacağım mekatronik mühendisliği için. O zaman mux ı çokta açmama gerek yok programlarda

SolidWorks, AutoCAD ve catia gibi prpgramlar kullanacağım mekatronik mühendisliği için. O zaman MUX'ı çok da açmama gerek yok programlarda

Bende mekatronik okuyorum. i7 10510u, 512 GB SSD ve 8 RAM'li laptop ile sıkıntısız bir şekilde okudum. Sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı