Acer Nitro 5 kapandı ve açılmıyor

JaegerNot

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
NVIDIA GTX 1650
Merhaba, Acer Nitro an 515-55 kullanıcısıyım. İnternette dizi izlerken (laptop şarjdaydı) bir anda kapandı ve normalde laptop hem şarj olurken açık olan ve laptopun çalıştığını gösteren ışık yanmamaya başladı. Tekrar açmayı denedim ve hiçbir şekilde açılmıyor. Şarja takılı olduğu halde ışığı yanmıyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarj cihazını çıkarın ve normal güç tuşuna 15-20 saniye basılı tutun.
Laptopun altında olan küçük pil sıfırlama deliğine zarar vermeden 5 saniye basın.

Şarjı takıp tekrar açmayı deneyin.

Şarj cihazını çıkarın ve normal güç tuşuna 15-20 saniye basılı tutun.
Laptopun altında olan küçük pil sıfırlama deliğine zarar vermeden 5 saniye basın.

Şarjı takıp tekrar açmayı deneyin.
Benimkisi yeni modellerden herhalde, eski modellerde o pil sıfırlama yeri var ama bende yok. Bugün bataryayı kendim çıkartıp yapmayı deneyeceğim.

Herhangi bir yanık kokusu falan geldi mi? Sıvı temas etmiş olma ihtimali nedir? Bilgisayar hiç işlem gördü mü?
Yanık kokusu gelmedi, sıvı da temas etmedi. Sadece 1-1.5 yıl önce kendim SSD takmıştım o kadar. Ondan da bir şey olacağını sanmıyorum.

Hocam aynı sorun benim de başıma geldi. Ne yaptın, nasıl çözdün?

Anakart yanmış, tam olarak neden olduğunu ben de anlamadım 😁. Garanti de beni biraz azarladı temizlemeyi unutmayın arada.

Selam çözebildin mi?

Dediğim gibi anakart yanmış, garantiye gönderdim o zaman 1500 TL civarı para aldılar. Kullandığım uzatma yüzünden oldu muhtemelen.

Anakart yanmış, tam olarak neden olduğunu ben de anlamadım 😁. Garanti de beni biraz azarladı temizlemeyi unutmayın arada.

Dediğim gibi anakart yanmış, garantiye gönderdim o zaman 1500 TL civarı para aldılar. Kullandığım uzatma yüzünden oldu muhtemelen.
Merhaba bende bugün aynı problemi yaşadım bir konu oluşturdum aynı problem benim pc de de var ve bende uzatma kablosu kullanıyorum sence benim pcnin de anakartı yanmış mıdır sence?

Geri
Yukarı