Acer Nitro 5 laptop kendi kendine uyku moduna geçiyor

TechnoBey

Kilopat
Makaleler
9
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Acer Nitro 5 cihazım bazen ekranı saniyelik gidiyor o sırada anlık tuşlara basarsam geri geliyor. Ekran gittiğinde bırakırsam da kendi kendine uyku moduna geçiyor. Sizinle elimdeki ipuçlarını paylaşayım:

Ne zaman oldu ?
-Laptopun fanları temizlendi, macunları ve termal pedleri değişti. Cihazı bir süre kullandım(birkaç gün fakat yoğun kullanmadım belki farketmemişimdir) bu süre zarfında herhangi bir problem yoktu. Cihazı 3 hafta kadar kullanmadım ve tekrar kullanmaya başladığımda bu sorunu gözlemledim.

Elimdeki belirtiler:
-Laptop sabit dururken olmuyor genelde klavyeye elimi koyduğumda veyahut tuşlara basarken oluyor. NOT: laptopu alıp zangır zangır sallasam bile kapanmıyor yani sarsılmayla alakası var ama yok gibi.
-Bilgisayarın yükte veyahut boşta olması hiç fark etmiyor.

Yaptığım kontroller:
-Format attım temiz kurulum yaptım.
-Cihazı, driverleri ve BIOS'u güncelledim.
-Laptopun ısınma sorunu kesinlikle yok.
- M.2 SSD(tek depolama birimim), RAM'leri ve bataryayı tak çıkart yaptım.
-Ekran kablolarını kontrol ettim.
-Güç ayarlarından uyku modunu vs kapattım.
-Prize takılıyken veyahut batarya kullanımındayken oluyor. Yani güçle alakalı bir sorun olmadığını düşünüyorum.

Soru : Windows'un bir işlem günlüğü var mıdır ? Bu olanlar orada ne diye yazıyor merak ediyorum.

Örnek Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tüm önerilerinize açığım arkadaşlar sorun çok saçma muhtemelen laptopa klavye takıp cihaza hiç dokunmasam düzelecek.

@Ali Güngör @Recep Baltaş kusura bakmayın rahatsız ettiğim için ama üstadlardan fikir bekliyorum.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim ve laptopum çok lazım :(

Son düzenleme:
Yazılımsal soruna benzemiyor, cihazın içi açılmış her şeyin doğru takıldığına emin misin? Cihazda kesinlikle anormal bir şeyler var, garantisi varsa gönder yapsınlar. Ama Acer içi açılmış olduğu için geri çevirebilir haberin olsun.

Yazılımsal soruna benzemiyor, cihazın içi açılmış her şeyin doğru takıldığına emin misin? Cihazda kesinlikle anormal bir şeyler var, garantisi varsa gönder yapsınlar. Ama Acer içi açılmış olduğu için geri çevirebilir haberin olsun.
Yani macun ve fanlar temizlenen bir bilgisayarda ne yanlış takılmış olabilir de bu sorunu yapar ki ?

AAA, şimdi fark ettim. Sen elindeki saati çıkarıp bir denesene, sanırım hall effect sensörünü etkiliyor. Yani bilgisayar kapağın kapatıldığını sanıyor.
Saatle alakası yoksa bile sorun bence hall effect sensöründe.
Haklı olma ihtimalin var. Hep olmuyor sorun zaten ama bi 5dakikadır saatsiz deniyorum bir sorun çıkmadı.

Saat Apple Watch oldugu icin mi bu gerçekleşiyor dersin ?

Haklı olma ihtimalin var. Hep olmuyor sorun zaten ama bir 5dakikadır saatsiz deniyorum bir sorun çıkmadı.

Saat Apple Watch oldugu için mi bu gerçekleşiyor dersin?

Bende de aynı bilgisayarın 2018 modeli var. O bölgeye eskiden telefon koyardım ve ekran gidip gelirdi. Akıllı cihazlardaki mıknatıs sensörü etkiliyor. Ama Apple Watch'ta bu büyüklükte bir mıknatıs var mı bilmiyorum. Taptic Engine veya varsa hoparlör yüzünden olabilir. Ama dediğim gibi belki de saat yüzünden değil doğrudan sensör arızalıdır.

Artı -1 Eksi
Dediğin gibi saatte telefondan daha güçlü bir Taptic Engine, hoparlör ve mikrofon mevcut ek olarak kordonumda da mıknatıs sistemi var. Ek olarak sorunu metal mıknatıslı hasır kordon takmaya başladığımda yaşamaya başlamışım galiba :) Şu an içime su serptin. Sorun devam ederse gene güncellerim burayı. Bu detayı farkettiğin için de tebrik ederim.

Dediğin gibi saatte telefondan daha güçlü bir Taptic Engine, hoparlör ve mikrofon mevcut ek olarak kordonumda da mıknatıs sistemi var. Ek olarak sorunu metal mıknatıslı hasır kordon takmaya başladığımda yaşamaya başlamışım galiba :) Şu an içime su serptin. Sorun devam ederse gene güncellerim burayı. Bu detayı farkettiğin için de tebrik ederim.
cihazın çok fazla sorunu var bendede aynı cihaz var profilimden sorunlarına bak
nasıl düzelttin aynı sorun bendede var lütfen anlat 2 yıldır çekiyorum acısını

Geri
Yukarı