Çözüldü Acer Nitro 5 laptop mikrofonu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Laptopum Acer Nitro 5 Acer'in kendi sitesinden Realtek Audio driverini indirdikten sonra tamamıyla ses gitti kaldırıp Update'den yazılımı güncelledim ama bu sefer de mikrofondan ses gelmiyor Aygıt Yöneticisi'nden sürücüyü güncelleştir yaptım, cihazı kaldırdım, ve ayarlardan sesten mikrofonda açık gözüküyor sorun gidericiyi çalıştırdım sadece ses driverin eski diyor sonra çözüm bulamıyor hata veriyor yardımınıza ihtiyaç duyuyorum.

Çözüm
Realtek Audio Control - Microsoft Store’da resmi uygulama bunu kurup dener misin? Yazılım kurulduktan sonra çalıştırın. Mikrofon sekmesine gidin. Mute ise aktif edin. Eğer olmazsa tekrar yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam sesi sıfırda gösteriyor arttırıyorum tekrar sıfıra getiriyor.

Evet arkadaşlar an itibarıyla sorunu çözmüş bulunmaktayım Acer'in kendi sitesinden Audio driveri indirmeyin oradaki driver bozuk ve o driver bozuyor yapmanız gereken eğer işlemciniz Intel ise Google arama kısmına Realtek Audio driver indir yazıp Intel'in sitesinden indirmeniz eğer işlemciniz Intel değilse Realtek'in kendi sitesinden indirin ve driveri güncelleyin ben sorunumu böyle çözdüm kolay gelsin.
Realtek Audio Control - Microsoft Store’da resmi uygulama bunu kurup dener misin? Yazılım kurulduktan sonra çalıştırın. Mikrofon sekmesine gidin. Mute ise aktif edin. Eğer olmazsa tekrar yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam sesi sıfırda gösteriyor arttırıyorum tekrar sıfıra getiriyor.

Evet arkadaşlar an itibarıyla sorunu çözmüş bulunmaktayım Acer'in kendi sitesinden Audio driveri indirmeyin oradaki driver bozuk ve o driver bozuyor yapmanız gereken eğer işlemciniz Intel ise Google arama kısmına Realtek Audio driver indir yazıp Intel'in sitesinden indirmeniz eğer işlemciniz Intel değilse Realtek'in kendi sitesinden indirin ve driveri güncelleyin ben sorunumu böyle çözdüm kolay gelsin.

Son düzenleme:
Çözüm
Aynı sorun bende de var. Ne zamandır araştırıyorum ama bu sorunu yaşayan başka kimse bulamamıştım. Şu an bende son sürüm driver kurulu ama aynı sıkıntı devam ediyor. Hangi driver sürümünü indirdiniz acaba?

Aynı sorun bende de var. Ne zamandır araştırıyorum ama bu sorunu yaşayan başka kimse bulamamıştım. Şu an bende son sürüm driver kurulu ama aynı sıkıntı devam ediyor. Hangi driver sürümünü indirdiniz acaba?

Sürümünü bilmiyorum sadece Acer sitesinden indirdiğim yazılımı kaldırdım ve Intel'in kendi sitesindeki yazılımı indirdim ve sorun çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı