Acer Nitro 5 laptopa güç gelmiyor

utku_cicek

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Çizer/İllüstratör
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
1TB HDD ve 128GB M2 SSD
Ekran kartı
GTX1650
İşlemci
i5 9300H
Merhaba iyi günler dilerim. Yaklaşık 3 sene önce Acer Nitro 5 aldım 2 kere şarj cihazını değiştirdim ve neredeyse 1 buçuk yıldır da laptopun içinden parça sesi geliyordu hareket ettikçe. Ben de bilgisayar üzerinden çalıştığım için pek de hareket ettirmiyordum açıkçası. Fakat dün sesten çok rahatsız oldum açtım alt kısmı. HDD vidaları çıkmıştı onları taktım ve kapattım laptopu, tekrar açmaya çalıştığımda bilgisayara hiçbir şekilde güç gelmedi. Pil ışıkları da yanmıyor, servise göndermem gerekiyor büyük ihtimalle farkındayım ama dediğim gibi bilgisayar üzerinden çalıştığım için süreç çok uzun sürecek ve çekiniyorum, başına böyle bir şey gelen, tavsiyesi, çözümü olan var mı?
Çok teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlamadığım şeylerden biri ve nefret ediyorum. Eskiden bütün laptopların pili, ramlar, harddisk kolaylıkla sökülüp takılırdı. Ayrı kapakları olurdu.

Şimdi 20 küsür vida ile tüm altkapağı açmak gerekiyor, vidalar çıkartıldıktan sonra bile kapak rahatlıkla açılmıyor.

Servise göndermeden önce kapağı açın, pil bağlantılarını kontrol edin. Hatta komple sökün pili ve tekrar takın. Belki pil bağlantılarında sorun vardır ve düzelir.

Komple sökün derken kastettiğim pil bağlantıları, pil değil. :)

Son düzenleme:
Yaptım fakat bir işe yaramadı bir bilgisyarcıya gönderdim 3w enerji hattı kısa devre yapmış ve entegrelerde hasar varmış 2300₺ gibi bir fiyat verdi normal midir sizce peki ? Teşekkür ederim bu arada.

Efendim. Beş/altı ay kadar önce komşunun kiradaki evinin kombisi arızalanmış.
O da tanıdığı bir ustayı çağırmış.

Usta tesbite gelmiş, kombiyi incelemiş ve demiş ki 2500 tl - 3500tl arası masrafı var.
Tabi komşunun canı sıkılmış. Sohbet esnasında bana söyledi.
Ben de dedim ki :
- Valla bende kombi ustalarından çok çektim ama bu sene nihayet işin erbabı/dürüst bir usta ile tanıştım. İstersen gelsin bir de o baksın.
- ''Tamam'' dedi. ve Ustayı aradık geldi.
*** Ustanın tesbiti:
- Gaz vanası kapalı, ondan çalışmıyor. :)

Demem o ki. Dolandırıcı olmasın da az/çok pahalı yapsın dert değil. Yeter ki esnaf olsun, işinin erbabı olsun.

Eğer arıza tesbite (bana doğru gibi geldi) ve bilgisayarcıya güveniyorsan bence fiyat makul.

Yeni konular

Geri
Yukarı