Acer Nitro 5 sıcaklık değerleri normal mi?

BIOS güncelledikten sonra böyle oldu mecbur güç tasarrufunda oynuyorum boşta oyunlarda ısınma sorunumda hiç yok ilginç bir sorun çözemedim.
6 ay oldu bilgisayarı alalı son 1 aydır normal internette dolaşırken 60-65 hatta 70 derecelere çıkıyor. BIOS güncellemesi yapmadım. Yani BIOS güncellemesinden dolayı değil ısınma sorunu. Bilgisayarın kendinde sorun.

Hocam alalı 4 gün oldu boşta iken 65 dereceleri görüyor biosdan sonra oldu sizdeki gibi nasıl bir yol izlediniz acaba geçti mi
BIOS güncelledikten sonra böyle oldu mecbur güç tasarrufunda oynuyorum boşta oyunlarda ısınma sorunumda hiç yok ilginç bir sorun çözemedim.

6 ay oldu bilgisayarı alalı son 1 aydır normal internette dolaşırken 60-65 hatta 70 derecelere çıkıyor. BIOS güncellemesi yapmadım. Yani BIOS güncellemesinden dolayı değil ısınma sorunu. Bilgisayarın kendinde sorun.

Hocam alalı 4 gün oldu boşta iken 65 dereceleri görüyor biosdan sonra oldu sizdeki gibi nasıl bir yol izlediniz acaba geçti mi
O dönem garantisi vardı bilgisayarın bakıma gönderdim teknik servise. Macununu yenilediler fan bakımını yaptılar sıcaklık değerleri normale döndü. Macunun belli bir süresi oluyor kurumaya başlayınca sıcaklık değerleri yükseliyor. Garanti bittiği için şuan ara ara kendim yapıyorum macun değişimini sıcaklık değerleri normale iniyor. Sizin durumunuza gelecek olursak 4 günlük bilgisayarın bu sıcaklık değerlerine sahip olması çok ilginç BIOS güncellemesiyle olacak iş değil. Ya üretimden sonra uzun süre bekledi macun kendi kendine kurudu ya da başka bir sorun var. Siz her türlü Acer teknik servisine gönderin kendiniz açmayın garantisi bozulur. Teknik servis inceleyip gerekeni yapar.

Şuan boşta kaç dereceler de hocam
Güç tasarrufunda kullanıyorum sıcaklık çok artmasın diye şuan CPU 48 derece GPU 45 derece. Dengeliye alırsam çok rahat CPU 56-60 derece seviyelerine çıkıyor. Ama belirtmem gerek macun yenilemesi yapmadım bayadır. Yakında bakım yapacağım değerler düşer.

Güç tasarrufunda kullanıyorum sıcaklık çok artmasın diye şuan CPU 48 derece GPU 45 derece. Dengeliye alırsam çok rahat CPU 56-60 derece seviyelerine çıkıyor. Ama belirtmem gerek macun yenilemesi yapmadım bayadır. Yakında bakım yapacağım değerler düşer.
Bakım İstanbul a gidersem servise götürürum

Yeni konular

Geri
Yukarı