Acer Nitro 5 Single Channel RAM'i Dual Yapmak

Daha fazla  
Herkese merhabalar, yeni aldığım Acer Nitro 5 laptopumda 1x16 GB 2400 MHz RAM var. Bunu Dual Channel yapmak istiyorum fakat 16 GB RAM bana halihazırda yaptığım işlemlere rahat yetiyor. Sırf Dual çalışması için yanına 4 GB ya da 8 GB 2400MHz RAM taksam sıkıntı olur mu? Teşekkürler.

Ayni RAM takmaniz lazim, 16 ise 16 GB, 2400 MHz ise 2400. 8 ya da 4 takmaniz Dual Channel'i aktif etmeyecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni ram takmaniz lazim, 16 ise 16 gb, 2400 mhz ise 2400. 8 ya da 4 takmaniz dual channeli aktif etmeyecek.
Yanlış. Aynı RAM takmak zorunda değilsiniz. Farklı bellek boyutunda, CL değerinde, MHz değerinde de olsa (4 GB 2666 MHz CL 19 örneğin) takacağınız RAM çift kanal ve uyumlu olarak büyük ihtimalle çalışacaktır (2666 ve 2400 MHz iki RAM kullanırsanız düşük olana sabitlenip çalışır). Yalnızca yorumların olumlu olmasına dikkat edin.

Yanlış. Aynı RAM takmak zorunda değilsiniz. Farklı bellek boyutunda, CL değerinde, MHz değerinde de olsa (4 GB 2666 MHz CL 19 örneğin) takacağınız RAM çift kanal ve uyumlu olarak büyük ihtimalle çalışacaktır. Yalnızca yorumların olumlu olmasına dikkat edin.
Hatayi en aza indirmek icin ayni ram ve buyuklukte modeller kullanilmali, aksi taktirde mavi ekran hatasi alinmasi muhtemeldir.

Hatayi en aza indirmek icin ayni ram ve buyuklukte modeller kullanilmali, aksi taktirde mavi ekran hatasi alinmasi muhtemeldir.
İki aynı RAM bile beraber çalışırken mavi ekran verebiliyorlar. Ben böyle kullanan çok kişi tanıyorum ve sıkıntı yaşamadılar. 32 GB günümüz koşullarında çok gerekli olmadığından 4 GB bir RAM arkadaşı tatmin eder diye düşünüyorum.

İki aynı RAM bile beraber çalışırken mavi ekran verebiliyorlar. Ben böyle kullanan çok kişi tanıyorum ve sıkıntı yaşamadılar. 32 GB günümüz koşullarında çok gerekli olmadığından 4 GB bir RAM arkadaşı tatmin eder diye düşünüyorum.
Buyuk ihtimal gecikme degerleri aynidir. CL16 ya CL16'dir atiyorum. Ama CL16 ya CL19 takarsaniz, cok buyuk ihtimal uzun vadede sorunla karsilasmak mumkun. Mhz gelince, anakart kac MHZ destekliyorsa onu calistiracaktir. Ornegin; 2400 mhz destekleyen anakarta 3200 mhz alsak bile 2400 de calisacaktir. O yuzden 2400den asagi almasini tavsiye etmiyorum

Hepinize teşekkür ederim. Acer müşteri hizmetlerini aradım, bana herhangi bir 2400 MHz RAM alarak servise verdiğim zaman takabileceklerini söylediler. Zaten servise gitmeden arka kapağını çıkardığım an garanti kapsamından çıkıyormuş. Dolayısıyla şu anda içindeki RAM'in markasını da bilmiyorum.

Hepinize teşekkür ederim. Acer müşteri hizmetlerini aradım, bana herhangi bir 2400 MHz RAM alarak servise verdiğim zaman takabileceklerini söylediler. Zaten servise gitmeden arka kapağını çıkardığım an garanti kapsamından çıkıyormuş. Dolayısıyla şu anda içindeki RAM'in markasını da bilmiyorum.
2666 taksanız da çalışacaktır fakat servis garanti olması açısından 2400 MHz istemiş. Markasını bilmenize gerek yok bütçenize uygun gelen bir 2400 MHz laptop RAMi ile beraber servise vermeniz yeterli.

Acer Nitro AN515-43-R00B içinde ki RAM markası nedir? - Technopat Sosyal Bu konuda birisi proglam ile RAM özelliklerini atmış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı