Acer Nitro 5 vs ASUS TUF RTX 2060

Fidias

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
I3 12100f
Asus dual rtx 2060 oc
...
Herkese selamlar yeni bir laptop bakıyorum ve bu iki seçenek arasında kaldım. Öncelikle ASUS'un zayıf bir soğutması var deniliyor ve bir de AMD ve NVIDIA bileşenlerinden oluşmakta. Bu iki bileşenlerden oluşan cihazlar bana nedense hep uyuşmazlık hissettirmiştir.
İlk cihaz Acer Nitro 5 halihazırda farklı konfigürasyonlu halini kullanıyorum. Açıkçası bazı sıkıntıları var ancak genel olarak memnunum diyebilirim. Aşağıda gösterdiğim kasa ile aynı kasa bendeki.
Diğeri ise ASUS içinde AMD olan işlemcili modelleri kötü soğutmaya sahip deniliyor.
AMD bu nesilde Intel'i geçti gibi görünüyor.
Ancak ASUS'un kötü de bir ünü oluştu. Kararsız kaldım kısaca.
Bu ikisi arasında kaldım arkadaşlar.
Acer yaklaşık 50 dolar daha ucuz size göre hangisini önerirsiniz? Bu özelliklere sahip daha ucuz bulamadım.
Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar yeni bir laptop bakıyorum ve bu iki seçenek arasında kaldım. Öncelikle ASUS'un zayıf bir soğutması var deniliyor ve bir de AMD ve NVIDIA bileşenlerinden oluşmakta. Bu iki bileşenlerden oluşan cihazlar bana nedense hep uyuşmazlık hissettirmiştir.
İlk cihaz Acer Nitro 5 halihazırda farklı konfigürasyonlu halini kullanıyorum. Açıkçası bazı sıkıntıları var ancak genel olarak memnunum diyebilirim. Aşağıda gösterdiğim kasa ile aynı kasa bendeki.
Diğeri ise ASUS içinde AMD olan işlemcili modelleri kötü soğutmaya sahip deniliyor.
AMD bu nesilde Intel'i geçti gibi görünüyor.
Ancak ASUS'un kötü de bir ünü oluştu. Kararsız kaldım kısaca.
Bu ikisi arasında kaldım arkadaşlar.
Acer yaklaşık 50 dolar daha ucuz size göre hangisini önerirsiniz? Bu özelliklere sahip daha ucuz bulamadım.
Şimdiden herkese teşekkürler.

Acer, Acer laptop çok sağlam modeldir.

Dostum Asus kullanıcısıyım sıcaklık olarak ben çok sıkıntı yaşamadım ama videolardan izleyerek kendin de görebilirsin. Attığın ürünlerde Asus 60hz ekran ve 8gb Ram ile geride kalmış, Ram alırsın da ekrana yapacak bir şey yok. Acer 10. nesil İ7 olsa çok iyi olurmuş ama yine de Acer daha alınası geldi bana. Asusu da işlemci yönünde tercih edebilirsin, işlemcisi diğerine kıyasla baya iyi ve depolama olarak bi tık önde. Freedos başka bilgisayarlara da bakabilirsin fiyat olarak daha iyi olur.

Bu yeni ASUS TUF sanırım ilk defa görüyorum tasarımı farklı gibi geldi belki de rengindendir bilmiyorum...Ama ben yine de oyumu Acer'den yana kullanıyorum çünkü ASUS'un ROG serisi daha iyi.

Geri
Yukarı