Acer Nitro 5AN515-58 laptopta oyuna girdikten sonra FPS düşüyor

TheLunar

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım: Acer Nitro 5 AN515-58
Valorant yüksek ayarlarda oyuna giriyorum önce 300-400 FPS arası alıyorum 3-5 dakika sonra 200 FPS'e düşüyor oyun, bunu sebebi nedir?
(Düşük ve orta ayarlarda da FPS değişmiyor).
Sıcaklıktan throttle mı yapıyor acaba ama çok da yüksek sıcaklıkta değil 80 derecede falan ortalama.

Throttle yaptığını nasıl anlarım?

Valorant yüksek ayarlarda oyuna giriyorum önce 300-400 FPS arası alıyorum 3-5 dakika sonra 200 FPS'e düşüyor oyun, bunu sebebi nedir?
Sıcaklıktan throttle mı yapıyor acaba ama çok da yüksek sıcaklıkta değil 80 derecede falan ortalama.

Yüksek ihtimalle throttle olabilir. FPS düşünce kullanım yüzdesi ya da frekansı sınırlanıyor mu? Yani 3.5 GHz'de iken 2.5 GHz'e düşüyor mu gibisinden.

Hocam aynı sorunu yaz ayın'da yaşadım. Malwarebytes ile bir tarama yapın virüs olabilir.

Yüksek ihtimalle throttle olabilir. FPS düşünce kullanım yüzdesi ya da frekansı sınırlanıyor mu? Yani 3.5 GHz'de iken 2.5 GHz'e düşüyor mu gibisinden.
frekans genelde 3 ün altına düşmüyor. ama 4.7 ile çalışması gereken işlemci 4 ü bile görmüyor. (45 watt tdp değerine sahip cpu hem az fps veriyor hem çok güç tüketiyor 60 watt ile çalışıyor cpu).

Hocam aynı sorunu yaz ayın'da yaşadım. Malwarebytes ile bir tarama yapın virüs olabilir.
daha yeni windows 11 home kurdum imkansız.

Yeni konular

Geri
Yukarı