Çözüldü Acer Nitro 5'in anakart modeli nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FarukBaban

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, arkadaşımın Acer Nitro 5 laptopu var ve bazı mavi ekran sıkıntıları yaşıyor. BIOS sürümünü güncellemek istiyorum ama CPU-Z programında anakartın modelini öğrenmek istediğimde böyle bir şey yazıyordu ve internetten araştırdım. Ama tam olarak ne olduğunu bulamadım. AMD Ryzen 5 Mobile 2500U Yardımcı olursanız sevinirim.

unknown.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim hocam, bir de bu konuda beni aydınlatabilir misiniz? Hani o anakart modeli nedir? Nasıl oluyor bu işler?

Laptoplarda anakart üreticiler için özelleştirilmiştir. Yani Laptop üreticisi gider Foxconn gibi firmalara bana şu şu bileşenleri barındıran bir anakart üret der. Onu alır ekranını kasasını ıvırını zıvırını birleştirir satar. BIOS güncellemelerini-sürücü güncellemelerini laptop üreticinizin sitesinden model numaranız ile takip edebilirsiniz.

Konuya dönecek olursak mavi ekran hataları sistemde bir problem olduğunu gösterir ki bu problem donanımsal veya yazılımsal olabilir. BIOS güncellemesinin sorunu çözeceğini düşünmüyorum. Eğer minidump dosyalarınızı paylaşırsanız sorunun kaynağı konusunda size yardımcı olabilecek yeterlilikte birçok üye var forumda.

Laptoplarda hele ki az kullanılmış (2500u yeni sayılabilecek bir işlemci) laptoplarda arıza genellikle görülmez. Kullandığınız yazılımlardan biri sebebiyle,O.C. gibi bir zorlama varsa,orijinal olmayan şarj aleti kullanıyorsanız ya da sorunlu bir ek donanım (kısa devre yaptıran bir USB bellek gibi) kullanıyorsanız problem bu olabilir. İyi forumlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptoplarda anakart üreticiler için özelleştirilmiştir. Yani Laptop üreticisi gider Foxconn gibi firmalara bana şu şu bileşenleri barındıran bir anakart üret der. Onu alır ekranını kasasını ıvırını zıvırını birleştirir satar. BIOS güncellemelerini-sürücü güncellemelerini laptop üreticinizin sitesinden model numaranız ile takip edebilirsiniz. Konuya dönecek olursak mavi ekran hataları sistemde bir problem olduğunu gösterir ki bu problem donanımsal veya yazılımsal olabilir. BIOS güncellemesinin sorunu çözeceğini düşünmüyorum. Eğer minidump dosyalarınızı paylaşırsanız sorunun kaynağı konusunda size yardımcı olabilecek yeterlilikte birçok üye var forumda. Laptoplarda hele ki az kullanılmış (2500u yeni sayılabilecek bir işlemci) laptoplarda arıza genellikle görülmez. Kullandığınız yazılımlardan biri sebebiyle,O.C. gibi bir zorlama varsa,orijinal olmayan şarj aleti kullanıyorsanız ya da sorunlu bir ek donanım (kısa devre yaptıran bir USB bellek gibi) kullanıyorsanız problem bu olabilir. İyi forumlar dilerim.

Çok teşekkür ederim beni aydınlattığınız için. Ürünü zaten arkadaşım garantiden bugün aldı ve onlar da bir sorun olmadığını söylediler. Fan bakımı ve BIOS Update yapıp yolladılar. Dediğiniz gibi çeşitli programlardan kaynaklı olabilir sorun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı