Acer Nitro AN515-52 şarj olmuyor ve açılmıyor

KaptaniDerya

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sık kullanmadığım için laptopu pili bitik iken 3-4 gün şarj etmeden bir kenara koydum. Bugün şarj edip açmaya çalıştığımda "critical Low battery" uyarısı çıkıp ekran tamamen kapandı. Şarj olurken normalde şarj soketinin yanındaki güç LED'i turuncu yanardı şu an sadece güç tuşuna bastığımda mavi bir LED 3 kez yanıp sönüyor.
Uyguladığım yöntemler:
  • Laptopun altındaki batarya boşaltma pinine 10 sn, 30 sn ve 1dk olmak üzere farklı zamanlarda basılı tuttum ardından şarj takılı değilken güç tuşuna 30sn ve 1dk basılı tuttum düzelme olmadı.
  • Laptopu söküp bataryayı çıkarıp şarjı takarak açmayı denedim yine olmadı.
  • Hem batarya boşaltma pinine hem de güç tuşuna basılı tuttum sonuç olumsuz.
Acer'in katalog bilgisine göre 3 kere mavi LED'in yanması S3 durumu demek ve bu da laptopun yüksek verimlilik moduna geçtiğini söylüyor. Laptopun garantisi yeni bitti. Batarya diriltme işlemine geçmeden önce yapmış olmadığım basit bir yöntem vardır diye sizinle paylaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kısa bir video umarım yardımcı olur.

Sorununuz çözüldü mü?

Son düzenleme:
Maalesef, bugün yaptığım ölçümlerde adaptörün çıkış vermediğini gördüm. Adaptör değiştirmeyi denedikten sonra sonucu atarım.

Maalesef, bugün yaptığım ölçümlerde adaptörün çıkış vermediğini gördüm. Adaptör değiştirmeyi denedikten sonra sonucu atarım.
Adaptörü işinin ehline götürdüm, entegrenin uçtuğunu tamir edilemeyeceğini söyledi. Garanti bittikten 6 ay sonra adaptörün bozulması oldukça manidar. Çıkma bir adaptör alarak konuyu kapattım.

Yeni konular

Geri
Yukarı