Acer Nitro AN515-58 "No bootable device" hatası

muratozz

Picopat
Daha fazla  
Acer Nitro an515-58 laptopun HDD'sini söküp yerine Sandısk SSD taktım. BIOS ayarlarında SSD göründü hatta içine Windos 10 kurulumunu da gerçekleştirdim ancak bilgisayar açılışta "No Bootable Device" hatası veriyor.

Son düzenleme:
Bios ayarlarını kurulumdan sonra değiştirmişsiniz. VMD ayarı kurulumda nasıl idi ise öyle kalmalı.

Bios'a girin , menü sekmesine gelin, ( ctrl+s ) basın. VMD ayarları görünür hale gelir. Değiştirip kaydedin ve tekrar başlatın.

EK: Admin password ayarlamanızı tavsiye ederim. Admin password ayarlamamış iseniz biosun tüm özelliklerini kullanamıyorsunuz.

Son düzenleme:
Bios ayarlarını kurulumdan sonra değiştirmişsiniz. VMD ayarı kurulumda nasıl idi ise öyle kalmalı.

Bios'a girin , menü sekmesine gelin, ( ctrl+s ) basın. VMD ayarları görünür hale gelir. Değiştirip kaydedin ve tekrar başlatın.

EK: Admin password ayarlamanızı tavsiye ederim. Admin password ayarlamamış iseniz biosun tüm özelliklerini kullanamıyorsunuz.
Laptop biraz eski içinde İ5 6200U serisi işlemci var VMD seçeneği çıkmıyor.

Biosu güncelleyin :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlgili ama hatalı video linki eklemişim.

Son düzenleme:
Her halükarda BIOS'u güncellemeniz iyi olur. Biosu güncelledikten sonra tekrar kurulum yapmak en kısa ve sağlıklı çözüm gibi ama diğer yolları denemek sizin seçiminiz. Laptopunuzla ilgili spesifik bilgi sahibi değilim.
Anlıyorum yine de cevabınız için teşekkürler. SSD taktıktan sonra hangi yolu denediysem No Bootable hatası veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı