Acer Nitro laptopta GTA 5 oynarken %89 RAM kullanımı

CoolName

Hectopat
Daha fazla  
Linkini attığım bilgisayara sahibim, bakmaya üşenenler için donanım bilgilerim şu şekilde:
Ryzen 5 4600H.
8 GB 3200MHz RAM.
GTX 1650 Ti (4 GB)
Windows 10.
Arkada GTA 5 açıkken arka planda hiçbir şey çalışmasa bile çok düşük FPS aldığımı fark ettim, Görev Yöneticisi'nden ve diğer yardımcı programlardan kontrol sağladığımda RAM kullanımının aşırı derecede fazla olduğunu gördüm. Bunun üzerine Kaspersky ile bilgisayarımı tarattığımda uTorrent ve bazı oyun yazılımları hariç hiçbir virüse rastlamadı, bende oyun açıkken tekrardan görev yöneticisine girdim ve gözüken tüm uygulamaların RAM kullanımlarını kabaca toparladım.
Normalde yaklaşık 7.8 GB RAM kullanıldığı için oyuna RAM kalmazken görev yöneticisindeki tüm uygulamaların RAM kullanımı yaklaşık 4 GB civarı. Yani ortada yine 4 GB civarında kaybolan bir kullanım var ve bunu kullanan uygulamalar görev yöneticisinde görülmüyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1682534460575.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba oyun içi ayarlarda V-Sync ayarı half de olabilir mi?
Öyleydi ama kapattım.

Şu an öylesine surf yapıyorum nette ve RAM kullanımı 7.1 GB, görev yöneticisinden toplasam o kadar etmez. Çünkü sistemin de kendi kullandığı bi miktar var.
Eki Görüntüle 1756057

FPS düşüklüğü başka şeylerden kaynaklanıyor olabilir.
Normalde virüs vesayre derdim ama GPU ve CPU kullanmıyor, herhangi bir internet kullanımı da yok. Anlamadım açıkçası.

Direk sistemden kaynaklanan bir sorunda olabilir. RTX2060 kullanıyorum ve 60 -65 arası alıyordum genel olarak. Bende sorunu çözemedim büyük ihtimalle yükleyip girsem gene aynı FPS'yi alacağım.

Öyleydi ama kapattım.

Normalde virüs vesaire derdim ama GPU ve CPU kullanmıyor, herhangi bir internet kullanımı da yok. Anlamadım açıkçası.

Direk sistemden kaynaklanan bir sorunda olabilir. RTX2060 kullanıyorum ve 60 -65 arası alıyordum genel olarak. Bende sorunu çözemedim büyük ihtimalle yükleyip girsem gene aynı FPS'yi alacağım.

Ekran kartına reset atmayı denediniz mi?

Ekran kartına reset atmayı denediniz mi?
Birçok driver kurdum. Temiz silip tekrar tekrar denedim lakin olmamıştı.

Linkini attığım bilgisayara sahibim, bakmaya üşenenler için donanım bilgilerim şu şekilde:
Ryzen 5 4600H.
8 GB 3200MHz RAM.
GTX 1650 Ti (4 GB)
Windows 10.
Arkada GTA 5 açıkken arka planda hiçbir şey çalışmasa bile çok düşük FPS aldığımı fark ettim, Görev Yöneticisi'nden ve diğer yardımcı programlardan kontrol sağladığımda RAM kullanımının aşırı derecede fazla olduğunu gördüm. Bunun üzerine Kaspersky ile bilgisayarımı tarattığımda uTorrent ve bazı oyun yazılımları hariç hiçbir virüse rastlamadı, bende oyun açıkken tekrardan görev yöneticisine girdim ve gözüken tüm uygulamaların RAM kullanımlarını kabaca toparladım.
Normalde yaklaşık 7.8 GB RAM kullanıldığı için oyuna RAM kalmazken görev yöneticisindeki tüm uygulamaların RAM kullanımı yaklaşık 4 GB civarı. Yani ortada yine 4 GB civarında kaybolan bir kullanım var ve bunu kullanan uygulamalar görev yöneticisinde görülmüyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Eki Görüntüle 1756021

Kaç FPS aldığınızı öğrenebilir miyim acaba? Çok absürt bir rakam mı?

Birçok driver kurdum. Temiz silip tekrar tekrar denedim lakin olmamıştı.

Kaç FPS aldığınızı öğrenebilir miyim acaba? Çok absürt bir rakam mı?
Ben GTA 5 'in orijinal versiyonunu oynamıyorum, modlu şekilde 20 civarı vs. geliyor. Şunu belirteyim geçen sene RDR2'yi orta-orta üstü ayarlarda bitirdim bu bilgisayarda, son birkaç aydır böyle oldu.

D3DGear ile kayıt alınca 30FPS'e fırladı, sanırım format şart oldu.
(Buna rağmen önerilere açığım.)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı