Acer Nitro QG221QBII vs Acer SA220QABI

Berkay İçöz

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar. Öncelikle üç gün arayla benzer konu açtığım için özür diliyorum ve direkt konuya giriyorum. Monitör alacağım ama çok kararsız kaldım arkadaşlar. Daha TN ve IPS panel olayını bilmiyordum sağ olsun geçenlerde konunun altında çok güzel özetledi bir arkadaş. Ben de başladım araştırmaya. Maksimum 850 TL kadar bütçe ayırabileceğim monitör hakkında fikirlerinize ihtiyacım var. Başlıkta kıyasını yaptığım monitörlerden hangisini almalıyım? Ağırlıkla Single Player oyun oynuyor ve dizi & film & YouTube takılıyorum. Birisi 1ms diğeri 4ms fakat 4ms olan IPS panel. Hangisini tercih etmeliyim son kertede? Daha başka öneriniz var ise onu da alabilirim. Teşekkür ederim, saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
4Ms kötü bir değer değil.Single player oyunlarda IPS ekran tercih etmeniz yararınıza olacaktır çünkü bu tür oyunlarda rekabet değil görsellik önemli bilirsiniz ki ve film zevki de bir başka oluyor.

Bir de Nvidia kart ile monitör Hz düşme problemi olabilir, bir kaynakta öyle bir şey okumuştum.

4Ms kötü bir değer değil.Single player oyunlarda IPS ekran tercih etmeniz yararınıza olacaktır çünkü bu tür oyunlarda rekabet değil görsellik önemli bilirsiniz ki ve film zevki de bir başka oluyor.

Bir de Nvidia kart ile monitör Hz düşme problemi olabilir, bir kaynakta öyle bir şey okumuştum.

4MS IPS ekranı tercih etmek daha mantıklı o halde. Zaten ikisi de 75 HZ. Dediğiniz gibi benim için görüntü kalitesi kriteri ön planda.

Geri
Yukarı