Acer Nitro5 AN515-43 FPS düşmesi

Burak Taşdemir

Hectopat
Daha fazla  
Nitro 5 AN515-43 kullanıcısıyım yaklaşık 1 senedir kullanmaktayımç Ryzen7 3750h işlemci RX560X ekran kartı ve 16 GB RAM kullanmaktayım ama oyunlarda sürekli FPS düşmesi sorunu yaşıyorum çcs: GO Tom Clancy's Rainbow Six: Siege- Battlefield 1 -read Dead Online hepsinde FPS düşmesi sorunu yaşıyorumç fanlar makksimum seviyede olmasına rağmen görev yöneticisinden izlediğimde işlemci anlık frekans kısıyor 0.5 GHz'lere kadar düşüyor. Yüksek performansta oyunlara girdiğimde işlemci ve ekran kartı 90-95 dereceleri görüyor -sıcaklıktan dolayı frekans kıstığını düşünerek Ryzen Controller kurdum ve işlemci sıcaklığını 70 dereceye sabitledimç ekran kartı 85-95 arası değişiyor ama yine de FPS düşmesi sorunundan kurtulamıyorumç nasıl bir yol izleyebilirim? Artık çok can sıkmaya başladı tavsiyelerinizi bekliyorum.
İşlemciyi 70 dereceye sabitlememe rağmen işlemci yine de frekans kısıyor eklemeyi unutmuşum

Sıcaklıktan dolayı ne yapabilirsiniz bilmiyorum işlemciyi 70 dereceye sabitlediğiniz için düşük hızda çalışır. Ve ekran kartı için 95 derece çok fazla laptop olsa bile.

Bilgisayarın içini temizleyin. Kaliteli bir termal macun alıp onu kullanın. Siz 70'e sabitlediniz ama o işlemci 70de sabit kalabilmek için sürekli performansını kısıyor. Dediklerimi deneyin işe yaramazsa ekstra laptop soğutucusu alabilirsiniz.

Laptop soğutucu kullanıyorum artık ses bile umrumda olmadığı için eskiden kullandığım laptop soğutucusunun içini açıp içerisine 4 tane 4000rpmde dönen fan ekledim tam hava giriş yerine denk gelecek şekilde yine de çözüm olmuyor işlemciyi 70 dereceye sabitleyip kontrol ettiğinde 2.80 3.2 ghzler arasında gidip geliyor yeterli geliyor ama ekran kartı ve işlemci aynı soğutma bloğuna bağlı olduğu için sanırım yine de drop yapıyor termal macun değişimini yapayım ilk önce o zaman tavsiye ettiğiniz kaliteli bir marka varsa onu alayım ondan sonra yine çözülmezse işlemciye yaptğımız gibi ekran kartınada sıcaklık sabitleme gibi birşey yapabiliyormuyuz

Laptop soğutucu kullanıyorum artık ses bile umrumda olmadığı için eskiden kullandığım laptop soğutucusunun içini açıp içerisine 4 tane 4000RPM'de dönen fan ekledim tam hava giriş yerine denk gelecek şekilde yine de çözüm olmuyor işlemciyi 70 dereceye sabitleyip kontrol ettiğinde 2.80 3.2 GHz'ler arasında gidip geliyor yeterli geliyor ama ekran kartı ve işlemci aynı soğutma bloğuna bağlı olduğu için sanırım yine de drop yapıyor termal macun değişimini yapayım ilk önce o zaman tavsiye ettiğiniz kaliteli bir marka varsa onu alayım ondan sonra yine çözülmezse işlemciye yaptğımız gibi ekran kartınada sıcaklık sabitleme gibi bir şey yapabiliyor muyuz?

Sıcaklık limitini bilmiyorum. Termal macun için bütçe belirtmeniz gerek. 50TL civarına Arctic MX-4 benim masaüstü bilgisayarımda çok işime yaramıştı. Temizlik ve macun değişimi büyük ihtimalle işinize yarayacaktır. Geçenlerde arkadaşımın Gaming Laptop'ını 85 90 derecelerden 72'ye indirdik sadece temizlik ve yeni macunla. Laptopta sürülü gelen macun çok kalındı ve etkisiz gibiydi.

Sıcaklık limitini bilmiyorum. Termal macun için bütçe belirtmeniz gerek. 50TL civarına Arctic MX-4 benim masaüstü bilgisayarımda çok işime yaramıştı. Temizlik ve macun değişimi büyük ihtimalle işinize yarayacaktır. Geçenlerde arkadaşımın Gaming Laptop'ını 85 90 derecelerden 72'ye indirdik sadece temizlik ve yeni macunla. Laptopta sürülü gelen macun çok kalındı ve etkisiz gibiydi.
Bütçe sorun değil yeterki bu problemden kurtulayım 100 de olabilir 150 de olabilir

Bütçe sorun değil yeterki bu problemden kurtulayım 100 de olabilir 150 de olabilir

Bunların hepsi sağlam macunlar. Bütçenize göre seçersiniz.

Bunların hepsi sağlam macunlar. Bütçenize göre seçersiniz.
Çok sağolun
CoolerMaster MasterGel Maker Nano Partiküllü Termal Macun R2 (MGZ-NDSG-N15M-R2)
https://www.hepsiburada.com/coolerm...sg-n15m-r2-p-HBV00000NA4HD?magaza=Adeks+Store şunun hakkında bilginiz var mı yorumları iyi baya

Geri
Yukarı