Acer Predator 15 G531 IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL Mavi Ekran Hatası

ghent

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Pilot
Merhabalar,

Forumda birçok mavi ekran hatası başlığı mevcut ancak kimisi benzer olmasına rağmen farklı zamanlarda hataları aldığı, kimisinin içinde yazanları deneyip bir çözüm bulamadığım ve bazı teknik bilgisi yüksek üyelere özel yoldan ulaşamadığım için konu açıyorum.

Laptopu yeni aldım, Acer Predator 15 G531. Günlük kullanımda, oyunlarda vs. herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Daha önce Macbook kullandığım için alışkanlıktan mütevellit, bilgisayarı sürekli kapatmadan, sadece ekranı kapatıp gidiyorum. Uyku modundan çıktığı durumlarda (10 uyandırmanın en az 8'inde) direk mavi ekran geliyor. Kimi zaman IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, kimi zaman da KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası alıyorum. RAM check ve sfc /scannow denedim bir sorun görünmüyor. Sürüclerin hepsi güncel. Bilgisayarı sıfırlamadan bu işi çözmek istiyorum. Daha teknik olarak yardımcı olabilecek var ise yardımınızı rica ediyorum.

Cevabı olan kimse yok mu koskoca forumda :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı