Çözüldü Acer Predator Helios PH317-52 harici monitör modunda mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tarkyy

Hectopat
Daha fazla  
Kullanmakta olduğum model: Acer Predator Helios PH317-52.

Bilgisayarımı harici bir monitör ile birlikte kullanıyorum. Monitörü kullanırken, "ekranı uzat" seçeneğini seçiyorum. Bu şekilde bir kullanımda hiçbir sorun yok fakat "sadece ikinci ekran" yani sadece harici monitör seçeneği seçtiğimde, bir süre sonra mavi ekran hatası alıyorum. Bilgisayar yeniden açılıyor ama bir süre sonra tekrar mavi ekran veriyor.

Problemin kaynağı ve çözümü hakkında bilgisi olan var mı?

Bilmek isteyecbileğiniz bazı bilgiler:
İşletim sistemi: Windows 11(Windows 10'da da aynı sorun vardı.)
Ekran kartı: GTX 1060
Monitör modeli: LG 24GN650-B
Görüntü aktarım aracı: HDMI kablo
Harici monitördeki görüntüyü harici ekran kartı (GTX 1060) sağlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitör ayarlarınızı varsayılana çevirebilirsiniz. Ek olarak DDU ile GPU sürücünüzü kaldırıp güncel NVIDIA sürücünüzü indirip kurmayı deneyebilirsiniz. Daha detaylı analiz için minidump dosyanızı paylaşabilirsiniz. Onunla alakalı da rehber aşağıda yer almaktadır.

Merhaba, yanıt için teşekkür ederim. Bilgisayarımı windows ile sıfırlarken, format esnasında birden harici monitöre görüntüyü verdi ve mavi ekran hatası verdi yine. Sıfırlama yarıda kaldı, ben de şimdi windowsu tekrardan kurmak zorunda kaldım ve problemim çözüldü.
Daha önceden sorunsuz birçok kez sıfırlama yapmıştım fakat problem devam ediyordu. Demek ki windowsu bazen sıfırdan kurmak daha avantajlı olabiliyor.
Saygılar.
Monitör ayarlarınızı varsayılana çevirebilirsiniz. Ek olarak DDU ile GPU sürücünüzü kaldırıp güncel NVIDIA sürücünüzü indirip kurmayı deneyebilirsiniz. Daha detaylı analiz için minidump dosyanızı paylaşabilirsiniz. Onunla alakalı da rehber aşağıda yer almaktadır.

Merhaba, yanıt için teşekkür ederim. Bilgisayarımı windows ile sıfırlarken, format esnasında birden harici monitöre görüntüyü verdi ve mavi ekran hatası verdi yine. Sıfırlama yarıda kaldı, ben de şimdi windowsu tekrardan kurmak zorunda kaldım ve problemim çözüldü.
Daha önceden sorunsuz birçok kez sıfırlama yapmıştım fakat problem devam ediyordu. Demek ki windowsu bazen sıfırdan kurmak daha avantajlı olabiliyor.
Saygılar.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı