Acer Q740 vs Sony Vaio i5-3337U laptop

Bütçe
300

kayganZemin

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar. Elimde böyle 2 laptop var. Bunları kullanmıyordum yeni elime geçtiler diyebiliriz. Birine SSD takıp kullanacağım diğeri ise aileme kalacak. Sorunlarını yazayım;
  • Acer laptopu senelerdir formatlamadım. İçi karman çorman.
  • Bazı tuşları sökülmüş. Örneğin yön tuşları.
  • Adaptör şart etmiyordu sanırım kırılmış. Bilgisayarcıya verdim değiştirdi. Ama hala arada bir temassızlık oluyor.
  • Pil sağlığı düşük uyarısı verdi.
  • Ses çıkarıyor. Tırr tırr bayağı rahatsız edici. Sebebi hard disk olabilir emin değilim.
  • Isınıyor.
    • İyi yön olarak da senelerdir hayatta ve sanırım bazı özellikleri diğerinden daha iyi. (i7 işlemci, RAM gibi)
    • İçi fotoğraflarım vs gibi önemli belgelerimle dolu.
Sony Vaio laptopa gelirsek;
  • Bir süre bende değildi ve baza gibi bir yerde saklanmış. Sanırım rutubetlendi korozyona uğradı.
  • Geri aldığımda açınca klavyede tuşların %90'ı basmıyordu.
  • Harici klavyeyle kurcalarken de birden ekran gitti ve bir daha açılmadı. Bilgisayarcıya verdim. Geri aldığımda bu sorunlar çözülmüştü. Yani bunlar ileride bana sorun yaratabilir belki?
  • Pil sağlığı düşük hatası aldım yakın zamanda.
  • Sanırım RAM, işlemci gibi konularda daha geri.
    • İyi yönü ise ısınmaması.
    • Diğerine göre bayağı az ses çıkarıyor.
    • Aldığımda Win 8.1 yüklüydü formatlayıp Windows 10 yükledim.
    • Tuş takımında bir eksiklik yok.
Evet arkadaşlar birini kullanmam gerekiyor. Pil sağlığı konusu beni düşündürse de bir süre daha idare etmem gerek. Laptoplar çok pahalı.
Benim isteğim Photoshop, Illustrator, Premiere Pro gibi programları nispeten rahatça kullanabilmek. Şu an kararına vardığım tek konu ise SSD alacağım ve HDD'yi DVD kısmına takacağım. Bütcem 300 lira civarı. İkisine de takabilirim. (ve belki RAM?) Velhasılkelam fikirlerinizi bekliyorum. Sizce ne tür bir yol izlemeliyim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer bilgisayarın işlemci 4 8 , sony'ninki 2 4. Performans olarak çok fark olmasa da 6 gb ram olarak Acer daha önde acer laptopu kullanmanızı öneririm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…