Acer XV272PBMIIprzx 27 RX580 8G Nitro+ HDR videolar donuyor

BeyazıtCLK

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Merhaba. Acer XV272PBMIIprzx 27 modeli monitör aldım. Windows 10'da HDR desteğini aktif ettiğim de YouTube'da HDR videolar donma yapıyor. Normalde 8K video oynatırken aynı donmaları yaşıyorum. Sorun nedir acaba?
Sistem özellikleri;
R5 2600
RX580 8G Nitro+
G.Skill 2*8 3000MHz
FPS hdyro 700W 80+
B350 ASUS Prime Plus

Merhaba. Acer XV272PBMIIprzx 27 modeli monitör aldım. Windows 10'da HDR desteğini aktif ettiğim de YouTube'da HDR videolar donma yapıyor. Normalde 8K video oynatırken aynı donmaları yaşıyorum. Sorun nedir acaba?
Sistem özellikleri;
R5 2600
RX580 8G Nitro+
G.Skill 2*8 3000MHz
FPS hdyro 700W 80+
B350 ASUS Prime Plus

YouTube'daki HDR videolar derken bir tane LG'nin demo videosunda sorun olmustu bende de. Ama oyunlarda hiç sorun yaşamadım. Netflix sağ olsun video için bir tane HDR film indirip deneme yapmıştım onda da sorun olmamıştı.
Sizde de sadece o demo video donuyor ise bence kafanıza takmayın.

Fakat şunu bir kontrol edin monitör menüsünden DP versiyonunun kaçta olduğuna bakın. 1.2 ise belki ondan olabilir 1.4 seçmeyi deneyin. Olmuyor ise kablo 1.4 destekli olmayabilir.

Merhaba birçok tarayıcı denedim donma yapıyor hele 8K'da GPU kullanımı %20 gibi kalıyor ayrıca HDR videolar demo değil birden çok seçenek değerlendirmesi yaptım hala aynı ,işlemci kullanımı yükseliyor GPU kullanımı,az.
Kullandığım kablo bu
Paugge Vesa Sertifikalı 2m Displayport 1.4 Kablo (ENTDP1420) Fiyatı
GT1030 ile 8K oynatabiliyorum RX580 referans videoların da yağ gibi akıyor video.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı