Acer'ın hangi modeli daha mantıklı?

TheLunar

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dün Vatan Bilgisayar'dan 22500'e Acer Nitro serisi laptop alacaktım i7 işlencili 8 GB bellekli ve RTX 3060 ekran kartlı olan modeliydi fakat indirim beklerken zam geldi ve fiyat 27499 TL'ye yükseldi o yuzden alamadım ve şu anda Trendyol'da farkli bir modelini buldum ( Ryzen 7 6800H işlemci 32 GB bellek ve RTX 3060 ekran kartı)

Sizce hangisi mantıklı su anda?

Ryzen işlemcili (25299 TL)

i7 işlemcili (26789 TL)

Yoksa ikisini de almayıp indirim beklemeli miyim?

12700H daha güçlü bir CPU ama diğer modelde de ekstra 32 GB DDR5 RAM var. CPU gücüne ihtiyaç yoksa 6800H model tercih edilebilir.

12700H istiyorum ama sizce indirim gelir mi? Gelmezse mecbur Ryzen alirim.

Bilemiyorum ama daha gelmez gibi. Geçen böyle dediğimde cihaz 22.500'e düştü ama stokları eritmişlerdir, daha olacağını sanmam o sebeple.

R7 6800H 3060 modelin 16 GB ramli modelini kullandım çok fazla fan sesi geliyor onun haricinde performans olarak gayet iyi.

Programlama için önemli bir faktör mü? Örneğin oyun geliştiriciliği(Unity gibi oyun motorları vs) veya Google Studio vs. bunlar için çok fark olur mu o 2 işlemci arasında?

Unity vs daha çok GPU istiyor olması lazım, programlama için pek önemli değil. Eğer diğer dediklerin işlemci ağırlıklı ise evet.

Geri
Yukarı