Açık Lise OBP arttırır mı?

Lampe

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Lise son sınıfım ve 2. dönemde açık liseye geçmek istiyorum. Şöyle bir duyum aldım ki açık lise de çoğu kişinin OBP'si durduk yere artmış. 70 den 76, 91'lerden 94'lere falan. Böyle bir şey var mı varsa 3 sene ortalamam 84 bu beni ne kadar etkiler?

Teşekkürler.

Artar, açık lise soruları yazılı sorularından çok daha kolay.

Ortalaman seni şöyle etkiler YKS'de çok iyi yaparsan 84 sıralamanı düşürür, çok kötü yaparsan 84 seni yükseltir.

Mesela OBP eklenmemiş sıralaman 50 bin ise 84 seni düşürmez. (Örnek bu seneki sonuçlara göre değişebilir.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çan eğrisi olması lazım AÖL'de. Dolayısıyla OBP o yüzden artıyor, soruları da zor olmuyor zaten.
Cevap için teşekkürler. Çan eğrisi sistemini pek bilmiyorum 😁 yani ben şimdi Açık liseye geçtiğim an obp m artacak mı bu sistemden dolayı. Çünkü şuan obp m 84 ve yukarı çekmek istiyorum.
Arkadaşlar bahsettiğim şey yazılıların kolaylığı değil. Şöyle diyeyim mesela bu sene ortalamam 100 gelse bile 4 sene ortalaması maksimum 87 küsür olabiliyor ama açık lise de anladığım kadarıyla açık liseye geçince obp farklı tarz şeyler dikkate alınarak yeniden hesaplanıyor ve çoğu kişinin obpsi artıyor.

Son düzenleme:
Arttırdı mı? Ben de geçmeyi düşünüyorum ama kimisi yükseltir kimisi düşürür diyor 90 OBP m var 12 de açığa geçsem toplam 6-7 ders alıp 97-98 ortalama yapsam ne kadar yükselir ortalamam?

Arttırdı mı? Ben de geçmeyi düşünüyorum ama kimisi yükseltir kimisi düşürür diyor 90 OBP m var 12 de açığa geçsem toplam 6-7 ders alıp 97-98 ortalama yapsam ne kadar yükselir ortalamam?

Yükselir de o kadar yükselmez, 94 falan olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı