Çözüldü Açık lisede ders seçimi nasıl oluyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Açık liseye geçersem ders seçimi nasıl oluyor?
Yani zorunlu olduğum dersler neler ve kafama göre ders seçebilir miyim?

Matematik ve edebiyat zorunlu, onu biliyorum ama diğer derslerle alakalı bilgim yok.

Açıkçası meslek konusunda çok tutarsızım şu aralar, "Mersin ünversitesi bilgisayar mühendisliği" ile "çağ üniversitesi hukuk fakültesi(%100 burslu)" arasında gidip geliyorum. Aklımda eğer yapılması mümkünse sadece edebiyat, fizik, kimya, tarih, coğrafya ve matematik seçip YKS'ye kadar bu alanlara çalışıp AYT'de hem say, hem EA çözmeyi planlıyorum.
(Öncelik EA tarafı olacak benim için.)
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam siz bilgilisiniz bu konularda. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu konuyu yeni görmem peki :D Kusuruma bakmayın, şu şekilde anlatabilirim:
Öncelikle zorunlu olduğun dersler için kültür dersleri diyebilirim. Kültür derslerinin göreceğini bilerekten git. Tabii ki kafana göre ders seçebilirsin ancak yanında ortak ders yazanları vermek mecburiyetindesin. Onları vermeden liseden mezun olamıyorsun.

Ortak ders yazanlardan ders başına "3" kez kalman durumunda muaf oluyorsun. Ancak şunu da hatırlatmak isterim ki Türk Dili ve Edebiyatı dersinden kesinlikle muaf olunmuyor, onu geçmek mecburiyetindesin. Onun dışında muaf olan derslerin bir daha karşına çıkmaz ancak kredisini alamıyorsun.
Bu konuyu yeni görmem peki :D Kusuruma bakmayın, şu şekilde anlatabilirim:
Öncelikle zorunlu olduğun dersler için kültür dersleri diyebilirim. Kültür derslerinin göreceğini bilerekten git. Tabii ki kafana göre ders seçebilirsin ancak yanında ortak ders yazanları vermek mecburiyetindesin. Onları vermeden liseden mezun olamıyorsun.

Ortak ders yazanlardan ders başına "3" kez kalman durumunda muaf oluyorsun. Ancak şunu da hatırlatmak isterim ki Türk Dili ve Edebiyatı dersinden kesinlikle muaf olunmuyor, onu geçmek mecburiyetindesin. Onun dışında muaf olan derslerin bir daha karşına çıkmaz ancak kredisini alamıyorsun.

Çözüm
@Elan Morin Tedronai, aynen. O tarz dersler olur, kısacası Anadolu lisesindeki zorunlu dersler diyebiliriz. Şimdi tam olarak yanlış da yönlendirmek istemiyorum, 11 ve 12. sınıfta bildiğim kadarıyla Matematik seçmeli ders olarak veriliyor.

Geri
Yukarı