Açık liseden örgün eğitime mezuniyet şartları olduğu halde geçiş yapılır mı?

klusive12

Decapat
Daha fazla  
Merhaba Ben kayra 17 yaşındayım. Açık lisede ek döneme girerek 1 hafta önce son sınavlarımı verdim ve sonuç bekliyorum. Ancak beklerken 1 sene erken mezun olacağımı farkedip bunu istemeyip planlarımı değiştirip birden örgün eğitime geçmek istedim(herhangi bir özel okul). Geçme isteğimin nedenleri arasında hem 1 yıl erken mezun olup boşa düşmek var hemde yurtdışındaki üniversite ve staj imkanlarımın açık lise diplomasını kabul etmemesi var. Bende bu yüzden örgün eğitime geçişin yollarını sınav sonuçları açıklanmadan (yaklaşık 1-2 haftam var) ve mezun olmadan halletmeye çalışıyorum. Milli eğitimi aradım 1 dilekçe oluşturdum çok detaylı oluşturmamıştım onu mezun olmaya hak kazanabildiğim için reddettiler 1 tane daha detaylı oluşturdum ondan haber bekliyorum. Sizlere sorum sizce kopya çektim diyerek sınavımı mı iptal ettirmeliyim veya sınavımı düşürürler mi dilekçe versem. Çünkü erken mezun olmamam lazım veya olucaksamda açık lise diplomasıyla olmaması lazım yurtdışında geçmiyor. Bildiğiniz veya önerebileceğiniz yollar var mı?

Hallettim

——Hallettim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı