Açık öğretim dersleri neye göre seçilmeli?

Stokeley

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sin City
Arkadaşlar bu kredi sistemini tam anlamadım, bendeki sekme bu şekilde gözüküyor.

Screenshot_18.jpg

Bu dersleri seçerken zorunlu 4 ders seçiliyor tamam ama ekstralara neye göre seçiliyor, seçmek zorunda mıyım?

Screenshot_16.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim döneminize göre seçmeniz. Mesela 7 ve 8. dönemlerin bütün derslerini seçip geriye kalan seçmeli derslerden herhangi birini seçiyorsunuz. Şahsen böyle seçtim ben de. Ekstra olarak otomatik ders seçme işlemini kullanabilirsiniz halk eğitimde bulunan kişi ile konuştuğumda bana bunu önerdi. Ortak dersler otomatik seçildi seçmeli derslerden kendim seçtim.

Siz daha yeni mi kayıt oldunuz? Daha 1 dönem girmişsiniz sanırım. Ona göre yorum yapayım.

Düzenleme: Açık öğretim lisesi alan yok(Anadolu gibi düşünebiliriz.) bölümü yazıyor. Ama 232 kredi nereden geldi bilmiyorum. Çünkü 232 kredisi olan kişiler 232 puanı doldurmak zorunda. Ve 3 yıl boyunca seçtiği alana göre haftanın belirli günleri yüz yüze ders veriyorlar. Geri kalan zamanda sınavlara girip ders vermeye çalışıyorsunuz.

Bu arada açık öğretim bürosu, Halk Eğitim Merkezinin içinde. Halk Eğitim Merkezi'ne gidip öğrenebilirsiniz. Ayrıca kredi 192 iken 170'e çektiler. Yani daha kolay oluyor. Bir de sınav, online(çevrimiçi) oluyor. Aslında 444 0 632 numarasından arayarak da öğrenebilirsiniz. 444 0 632 numarası MEB'e ait. Derslerinizi zorunlu olanları yapın. Ders seçimi Halk Eğitim Merkezi'nden yapın. Daha sağlıklı olacaktır.

Bana soracak bir şey olursanız seve seve yardımcı olurum. :)

Son düzenleme:
Siz daha yeni mi kayıt oldunuz? Daha 1 dönem girmişsiniz sanırım. Ona göre yorum yapayım.
Evet 12. sınıf öğrencisiydim okulumdan transkriptimi alıp bugün kayıt oldum.
Ders seçimi Halk Eğitim Merkezi'nden yapın. Daha sağlıklı olacaktır.
Hocam büyük ihtimal evde düşünüp seçimi yaparım, sonra kitapçıkları almaya giderim.
@The Tribal Chief Hocam arkadaşımın bir sorusu var o kendisi ders seçerken böyle bir durumla karşı karşıya kalmış ne yapması lazım?
unknown.png

Ortak dersler normalde bende ve başka bir arkadaşımda Edebiyat, İngilizce, Din ve İnkılap iken onda ekstra olarak bu dersler de var.

Son düzenleme:
Evet 12. sınıf öğrencisiydim okulumdan transkriptimi alıp bugün kayıt oldum.

Hocam büyük ihtimal evde düşünüp seçimi yaparım, sonra kitapçıkları almaya giderim.
@The Tribal Chief Hocam arkadaşımın bir sorusu var o kendisi ders seçerken böyle bir durumla karşı karşıya kalmış ne yapması lazım?
Eki Görüntüle 1189624
Ortak dersler normalde bende ve başka bir arkadaşımda Edebiyat, İngilizce, Din ve İnkılap iken onda ekstra olarak bu dersler de var.
Muaf dersleri seçmesine gerek yok. Muaf dersler sorumlu olmadığı dersler yani geçtiği dersler olarak geçiyormuş aynısı bende de oldu halk eğitimde duran müdüre sordum verdiği cevap buydu.

@mermerci Hocam arkadaşımın bir sorusu var o kendisi ders seçerken böyle bir durumla karşı karşıya kalmış ne yapması lazım?
unknown.png

Hocam, arkadaş mesleki açık öğretim lisesinde mi? Ki muaf olan dersler 3 kere girince ve geçemeyince otomatik şekilde muaf olmuş sayılıyor. Ama Türk Dili ve Edebiyatı ortak dersi için muaf olayı yok.

Ortak ders yazanları vermek mecburiyetindesiniz. O dersleri seçmek zorundasınız kısacası. Onun dışında OBP ve kredi yükseltmek için seçmeli dersler de tabii ki seçilebilir.
Sağ olun hocam konu üzerinden bayağı bir zaman geçti ama sadece ortak dersleri verdim. Son bir dönemim kaldı onda da öyle yapacağım.

Geri
Yukarı