Açık öğretime geçerken devamsızlıklar önemli mi?

Flydeei

Decapat
Daha fazla  
Şu anda 20 gün özürlü, 15 gün özürsüz devamsızlığım var. Açık öğretime geçip sınava evde çalışmak istiyorum, zaten okulda ders anlatılmıyor boş geçiyor. Açık öğretim başvuruları açıldı, devamsızlığım 30'u geçti ve bu sınıfta kalmaya tekabül ediyor. 2.dönem açık öğretime geçersem devamsızlıklarım silinir mi? Yoksa 30'u geçtiği için başvuru yapamaz mıyım? Veyahut bir sorun olmaz mı? Acilen bilgiye ihtiyacım var bu konu hakkında.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleyen: Moderatör:
Devamsızlıkların bir sınırı yok. Başvuru yapabilirsin. Zaten geçtiğinde devamsızlıkla bir işin kalmıyor.

Devamsızlıkların bir sınırı yok. Başvuru yapabilirsin. Zaten geçtiğinde devamsızlıkla bir işin kalmıyor.

Emin misin? Çünkü ilk dönem örgün öğretimden mezun olacağım ve kabak gibi gözükecek devamsızlıklar. İkinci döneme geçince ilk dönem örgünde devamsızlık sorunu yaşanmış olmasın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarı ile açığa veya mesleki eğitime geçince tasdikname veriyorlar ve okul ile olan bağın kalmıyor ama diğer türlü olayları bilemem.

Emin misin usta çünkü ilk dönem örgün öğretimden mezun olacağım kabak gibi gözükücek devamsızlıklar ikinci dönem geçince ilk dönem örgünde devamsızlık sorunu yaşanmış olmasın?

Devamsızlık sorunu yaşamazsın. Açık Liseye geçtiğin takdirde örgün eğitim dışına çıkmış oluyorsun ve okulla bir işin dahi kalmıyor.

Merhabalar cezam yeni bitti, şimdi cevap verebiliyorum o yüzden.

Açık liseye geçince devamsızlık denilen bir olay olmadığı için açık liseye geçerken problem oluşturmaz. Mesleki açık öğretim hakkında tam emin değilim ancak düz açık lisede kesinlikle okula gitme olayı yok. Dolayısıyla açık liseye geçerken yaptığınız devamsızlıklar problem oluşturmaz, kredi düşüklüğü vs. gibi problemlere de sebep olmaz.

Mesleki açık öğretim öğrencileri haftada belirli gün okula gidiyorlar. O yüzden ondan emin değilim. Kaldı ki mesleki açık öğretime geçmeyeceksen mesleki açık öğretim hakkında dediklerimi salla gitsin.

Geri
Yukarı